Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Україна пом'якшує карантин і відкриває кордони з ЄС і Молдовою

Україна пом'якшує карантин і відкриває кордони з ЄС і Молдовою

З 15 червня в Україні буде відновлено авіасполучення

Україна пом'якшує карантин і відкриває кордони з ЄС і Молдовою
фото kmu.gov.ua

Уряд України оголосив на засіданні 20 травня про пом'якшення карантинних заходів в країні і про відкриття 66 міжнародних пропускних пунктів на кордонах з країнами Євросоюзу (Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією) і Молдовою. Закритими залишаться кордони з Росією і Білоруссю.

Крім того, влада оголосила, що з 25 травня в містах України – Києві, Харкові та Дніпрі – почне працювати метро. Залізничне сполучення всередині країни відкриється з 1 червня.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що з 15 червня в Україні буде відновлено авіасполучення, однак він не уточнив, про які країни йдеться.

Він уточнив, що мова йде про відновлення регулярних рейсів як на внутрішніх, так і міжнародних маршрутах. Це пов'язано з тим, що внутрішні рейси виступають в ролі підживлення для міжнародних маршрутів, уточнило для avianews.com інформоване джерело на ринку.

За словами Криклія, 15 червня є орієнтовною датою запуску перших пілотних рейсів. Як очікується, найближчим часом Європейське агентство з безпеки авіації (EASA) опублікує умови виконання польотів, і ці правила введе Державіаслужба в Україні.

Відомо, що пасажирів зобов'яжуть носити маски.

Глава МОЗ України Максим Степанов на засіданні Кабміну повідомив про те, що з 22 травня по 22 червня в країні буде діяти «адаптивний карантин» – в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах.

В регіонах, де карантин буде ослаблений, дозволять спортивні заходи без глядачів, релігійні заходи за участю не більше однієї людини на 10 квадратних метрів площі будівлі, а також відкриють готелі.

За даними університету Джонса Хопкінса, в Україні на 20 травня виявлено 19 230 випадків зараження коронавірусом, жертвами пандемії в країні стали 564 людини.

Як повідомив президент Зеленський, з 22 травня в Україні запрацює міський транспорт, а з 25 травня – дитячі садочки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті