Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Люди, які перехворіли атиповою пневмонією, не можуть заразитися COVID-19 – дослідження

Люди, які перехворіли атиповою пневмонією, не можуть заразитися COVID-19 – дослідження

Спалах атипової пневмонії стався 17 років тому в Китаї

Люди, які перехворіли атиповою пневмонією, не можуть заразитися COVID-19 – дослідження
фото pixabay.com

Люди, які перенесли важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС), який також називають атиповою пневмонію, не заражаються новим коронавірусом COVID-19. До такого висновку прийшла група американських і швейцарських учених, що опублікували своє дослідження в науковому журналі Nature, пише RFI.

Як з'ясувала група з 25 фахівців, зараження вірусом SARS-CoV, що викликає гострий респіраторний синдром, стимулює вироблення антитіл, націлених на S-білок, що відповідає за стиковку коронавірусу з рецепторами на поверхні клітини. Тому люди, що перехворіли SARS-CoV, не заражаються COVID-19.

Як відомо, спалах атипової пневмонії стався в 2003 році в Китаї. Перший випадок був зареєстрований в листопаді 2002 року на півдні країни, потім хвороба швидко поширилася на сусідні Гонконг і В'єтнам. Протягом року випадки захворювання виявлялися в 29 країнах, всього було відзначено 8098 випадків, з яких 774 закінчилися смертельним результатом. Таким чином, смертність від ТОРС дорівнює приблизно 10% від кількості хворих, що набагато перевищує смертність від нового коронавірусу.

Найбільше число випадків ТОРС було виявлено в Китаї, Гонконгу, на Тайвані, в Сінгапурі і Канаді. Останній випадок захворювання ТОРС був зафіксований у липні 2003 року на Тайвані. Епідемію вдалося зупинити завдяки суворим заходам контролю, а також завдяки тому, що збудник ТОРС набагато менш заразний. Переносити його можуть тільки люди, у яких вже з'явилися симптоми захворювання. Тому всіх хворих тоді вдалося швидко ізолювати.

Дослідники відзначають, що антитіла, взяті з крові перехворілих атиповою пневмонією пацієнтів, можуть застосовуватися при лікуванні важких форм COVID-19.

Нагадаємо, вчені визнали людей, які повторно захворіли на коронавірус, не заразними для оточуючих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті