Вчені визнали людей, які повторно захворіли на коронавірус, не заразними для оточуючих
У деяких пацієнтів між першим зараженням і повторним позитивним тестом минуло 82 дні

Пацієнти, які через якийсь час після одужання від коронавірусу знову здали позитивний тест на COVID-19, не здатні передавати інфекцію іншим людям. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центрами з контролю і профілактики захворювання Південної Кореї, пише Forbes з посиланням на Bloomberg.
У дослідженні брали участь 285 осіб, які перехворіли на COVID-19. Про те, що вони одужали, спочатку свідчили здані ними негативні тести на коронавірус. Однак пізніше повторні тести у цих людей виявилися позитивними. У деяких перехворілих між першим зараженням і повторним позитивним тестом минуло 82 дні.
У пацієнтів не було виявлено затяжних симптомів, а зібрані у них зразки вірусу не змогли розвиватися в посіві культури в лабораторії. Це означає, що у цих пацієнтів можуть бути антитіла, що запобігають повторному захворюванню, а виділені їх організмами вірусні частинки мертві або незаразні, пише агентство з посиланням на висновки вчених.
Дослідження, проведені місяць назад, показали, що тести за методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) не можуть розрізнити мертві й живі частинки коронавірусу. В результаті могло скластися неправильне враження про те, що люди, які склали позитивний тест після одужання, залишаються заразними для оточуючих. Нові результати, отримані південнокорейськими вченими, свідчать, що ті, хто вже одужав, не становлять ризику поширення коронавірусної інфекції.
Дослідники вважають, що виявлені в крові перехворілих антитіла, очевидно, забезпечують їм певний рівень захисту від вірусу, але вагомих доказів цього поки що немає. Крім того, невідомо, як довго може зберігатися цей імунітет.
Влада Південної Кореї за результатами дослідження тепер не потребуватиме тестування перед виходом на роботу або навчання від тих людей, які перехворіли на коронавірусів і провели необхідний термін в карантині.
Між тим вчені встановили, що літня спекотна температура жодним чином не впливає на поширення коронавірусу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].