Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Росію чекають багаторічні проблеми з нафтою – аналітики

Росію чекають багаторічні проблеми з нафтою – аналітики

Аналітики вважають, що на відновлення піде декілька років, в Міненерго РФ заявляють, що галузь впорається за місяць

Росію чекають багаторічні проблеми з нафтою – аналітики
фото www.flickr.com/photos/cetus13/49544498561/

Швидке відновлення видобутку нафти в Росії є, швидше за все, неможливим. Аналітики вважають, що проблема затягнеться на багато років, передає OilExp.

Російське Міненерго обіцяє, що безпрецедентні скорочення, вжиті в межах нової угоди ОПЕК +, не приведуть до незворотних наслідків. У відомстві вважають, що вийти на докризовий рівень вдасться за місяць або навіть кілька тижнів.

Однак колишній головний геолог Держкомісії Росії по запасах корисних копалин Роман Судо називає такі плани утопією. За його словами, видобуток нафти являє собою складний процес, який не передбачає різких відключень і включень.

Також і старший аналітик центру економічного прогнозування «Газпромбанку» Кирило Кононов вважає, що відновлення займе три-чотири роки. А в найбільшому російському регіоні нафтовидобутку, Ханти-Мансійському автономному окрузі, очікують виходу обсягу видобутку на рівень початку 2020 року лише в протягом двох років.

На думку Судо, великою проблемою стане вимога інвестицій для перезапуску видобутку на окремих свердловинах, що може зробити її використання нерентабельною. Про таку ж небезпеку попереджають фахівці «Татнєфті», у якій в основному зрілі проекти.

Нагадаємо: у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Аналітики консалтингового підрозділу цінового агентства Argus підрахували, що російська нафтова галузь в 2020 році може не дорахуватися мінімум $18 млрд виручки в зв'язку зі зниженням цін на нафту і скороченням видобутку в рамках угоди ОПЕК+. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті