ДТЕК Нафтогаз створив віртуальні робочі станції для побудови 3D-моделі родовищ
Графічні станції підвищують ефективність і безпеку процесу моделювання родовищ та дозволяють реалізувати повний цикл віддаленої роботи

ІТ-фахівці ДТЕК спільно з командою ДТЕК Нафтогаз створили віртуальний сервер, що підвищує ефективність і безпеку процесу моделювання родовищ. Про це повідомляє пресслужба компанії.
Зазначається, що віртуальний сервер був створений, насамперед, для фахівців із геології та розробки ДТЕК Нафтогаз, які будують 3D-моделі родовищ у програмному комплексі Petrel і працюють з даними обсягом понад сотні гігабайт.
«За допомогою віртуального сервера вдалося не тільки цілком реалізувати повний цикл віддаленої роботи з даними і використання спеціалізованого програмного забезпечення, але і досягти значної гнучкості робочого процесу, прискорити взаємодію між командами і підвищити продуктивність роботи. У підсумку, навіть в умовах карантину немає обмежень для виконання завдань з 3D-моделювання родовищ і аналізу результатів, що дозволяє геологам і розробникам родовищ працювати на повну силу», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова директора з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Івана Гафича.
Під час реалізації проєкту фахівці використовували обладнання Hewlett Packard і технологію VDI VmWare Horizon – virtual desktop infrastructure. Також зазначається, що при створенні віртуального сервера розробники змінили підхід до роботи з даними з розподіленого, коли обробка інформації проводиться на робочих станціях користувачів, на централізований.
«Особливого значення технологія VDI набуває для забезпечення безперервності бізнесу, адже дозволяє отримувати безпечний доступ до даних і продовжувати роботу в дистанційному режимі. За цією технологією – майбутнє робочих місць користувачів та віддаленої роботи», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова керівника департаменту ІТ-інфраструктури ДТЕК Дениса Гарькавого.
У компанії зазначають, що надалі проєкт віртуального сервера буде розширено для інших підрозділів ДТЕК Нафтогаз вже в рамках програми цифрової трансформації MODUS і її напрямку «Цифрове родовище».
Нагадаємо: ДТЕК Нафтогаз продовжить інвестувати в глибоке буріння і побудує п'ять нових глибоких свердловин у 2020 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].