Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Польща змінила для сезонних заробітчан з України правила проходження карантину

Польща змінила для сезонних заробітчан з України правила проходження карантину

Приїжджі здаватимуть тести на коронавірус, оплатити ці тести має фермер

Польща змінила для сезонних заробітчан з України правила проходження карантину
фото pixabay.com

Міністерство сільського господарства Польщі повідомило про нові правила, що мають полегшити фермерам пошук нових робочих рук на час сезонного збору врожаю тих чи інших культур. Зокрема, сезонні працівники з-за східного кордону Польщі, зокрема, з України, зможуть працювати відразу по прибутті до сільськогосподарської фірми, пише Польське радіо.

Міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський розповів, що іноземці, прибуваючи на ферми, можуть під час карантину виконувати свою працю з першого дня перебування. Цього немає в інших галузях.

Міністр додав, що для приїжджих розроблені спеціальні санітарні процедури.

«Головний санітарний інспектор представив рекомендації, що визначають спосіб перебування працівників у господарствах, окремі входи, санітарні вузли, обмеження контакту з іншими людьми до мінімуму, розділення працівників на менші групи, аби мінімалізувати ризик. У випадку захворювання когось із членів групи ми призначаємо всю групу до госпіталізації та виключаємо з праці», – розповів глава аграрного міністерства.

Новоприбулі працівники проходитимуть тести на наявність коронавірусу, а оплачуватимуть тестування фермери, наголосив міністр.

«Це також відповідає інтересам фермерів, котрі запрошують працівників. Адже працівники, збираючи врожаї, забезпечують прибутки фермерам. Бюджетна підтримка заборонена Євросоюзом – це неприпустима державна допомога. Ми не можемо за рахунок бюджету іноземцям покривати витрати на ці тести», – сказав Ардановський.

Міністр сільського господарства закликав поляків, які на даний момент не мають роботи, розглянути можливість сезонної праці у сільськогосподарській галузі. Він додав, що зарплати у цій сфері «дедалі привабливіші».

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі розповіли, як та де можна перетнути кордон із Польщею.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті