Спотова ціна на газ в ЄС впала за добу на 19%

Спотова ціна на газ в ЄС впала за добу на 19%

Ціна спустилась до рівня нижче ціни вартості газодобування в Росії

Спотова ціна на газ в ЄС впала за добу на 19%
фото pixabay.com

Спотова ціна на газ в Європі (контракт з поставкою «на наступний день» на голландській TTF) в четвер обвалилась за день відразу на 19% – з $45 до $34 за тисячу кубометрів.

Як повідомляє «Інтерфакс», у Росії газ коштує стільки тільки в одному регіоні країни – в головній газодобувній провінції Ямало-Ненецькому автономному окрузі (регульована ціна для промисловості – 2610 рублів, або $36,8 за тисячу кубів). Це фактично ціна «на свердловині».

На хабі в австрійському Баумгартені (найбільш наближеному до РФ газовому вузлі) ціна газу на даний момент складає $53 за тисячу кубометрів (мінус $10 за добу).

Російські аналітики вважають, що «ця ситуація не може тривати довго».

«Ми вважаємо, що така низька ціна на газ не може триматися довго і, скоріше, обумовлена ​​якимись тимчасовими технічними нюансами, наприклад, продажем газу трейдерами через неможливість знайти (або платити занадто дорогу ціну за ) зберігання. Крім того, гравці ринку СПГ крім звичайних витрат на фрахт танкерів повинні витрачати 1% СПГ в тиждень на підтримку необхідної температури і тиску. Тому партії СПГ, які підходять до Європи, простіше продати по будь-якій ціні, ніж нести додаткові витрати», – відзначили вони.

Однак, з огляду на ситуацію на газовому ринку, аналітики знизили свій фінансовий прогноз для «Газпрому» на короткострокову перспективу.

За підрахунками «Інтерфаксу», рентабельний рівень продажу газу в Європу для «Газпрому» знаходиться на рівні $100 за тисячу кубометрів: $13 – собівартість видобутку, $14 – ПВКК, $27 – транспортування по Росії, мінімум $20 – транспортування до цільових ринків Європи – разом понад $70, а потім треба додати мито в 30%.

В умовах падіння глобального попиту через пандемію зростає потік надлишків зрідженого природного газу на європейський ринок. Обсяг поставок охолодженого блакитного палива на термінали ЄС в травні має всі шанси вийти на друге місце в історії (поки максимум зафіксований в листопаді 2019 року). За 20 днів травня зростання поставок на термінали Бельгії збільшився на 84%, Франції – на 29%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті