Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Джордж Сорос: коронавірус ставить під загрозу існування Євросоюзу

Джордж Сорос: коронавірус ставить під загрозу існування Євросоюзу

На думку фінансиста, блок має негайно зосередитися на допомозі країнам, чия економіка найбільше постраждала

Джордж Сорос: коронавірус ставить під загрозу існування Євросоюзу
фото DR

Мільярдер Джордж Сорос попередив, що коронавірус COVID-19 поставить під загрозу існування Євросоюзу, якщо блок не випустить безстрокові облігації, або «консолі», для підтримки слабких країн, таких як Італія, передає Reuters.

«Якщо ЄС не зможе розглянути це зараз, то він, можливо, не зможе пережити ті виклики, з якими в даний час стикається», – сказав Сорос.

«Це не теоретична можливість, це може стати трагічною реальністю», – зазначив він.

Фінансист переконаний, що Євросоюз повинен буде зберегти свій кредитний рейтинг «ААА», щоб випустити такий борг, і, таким чином, повинен мати право підвищувати податки для покриття вартості облігацій. Мільярдер припустив, що ЄС може просто схвалити податки, але не стягувати їх.

«Рішення є, – сказав Сорос. – Податки повинні бути тільки схвалені; їх не треба буде вводити».

Відповідаючи на питання про Brexit, Сорос сказав, що його особливо турбує Італія: «Що залишиться від Європи без Італії?»

«Пом'якшення правил державної допомоги, сприятливих для Німеччини, були особливо несправедливими щодо Італії, яка й до цього мала фінасові проблеми, а потім найсильніше постраждала від COVID-19», – сказав Сорос.

Він вважає найслабшим місцем Євросоюзу верховенство закону.

«Колеса правосуддя рухаються дуже повільно, а загрози такі як вірус COVID-19, рухаються дуже швидко. Це створює особливо проблему для ЄС», – зазначив він.

Той факт, що на початку травня німецький суд оголосив, що програма покупки державних облігацій країн ЄС банком, покликана захистити економіку єврозони, частково порушує основний закон Німеччини, оскільки уряд країни і бундестаг були підключені до перевірки відповідності рішення ЄЦБ, Сорос вважає «загрозою, яка може зруйнувати ЄС як інститут, заснований на верховенстві закону».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті