Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Сорос передрік розпад ЄС через пандемію

Сорос передрік розпад ЄС через пандемію

За його словами, світ більше ніколи не буде таким,як до появи коронавірусу. COVID-19, на переконання Сороса, загрожує цивілізації

Сорос передрік розпад ЄС через пандемію
Джордж Сорос
фото www.flickr.com/photos/31344768@N03/4518479671

Інвестор-мільярдер і філантроп Джордж Сорос заявив, що пандемію коронавірусу не можна порівняти з жодною іншою у світі. Після неї світ зміниться і вже ніколи не буде таким, як раніше.

«Це криза мого життя. Ще до того, як почалася пандемія, я зрозумів, що ми знаходимося в революційному моменті, коли те, що було б неможливо або навіть немислимо в звичайний час, стало не тільки можливим, але, ймовірно, абсолютно необхідним. А потім з'явився COVID-19, який повністю порушив життя людей і вимагав зовсім іншої поведінки. Це безпрецедентна подія, яка, ймовірно, ніколи не відбувалася в цій комбінації. І це дійсно загрожує виживанню нашої цивілізації», – заявив він в інтерв’ю виданню Independent.

Сорос також вказав, що людство переживало й інші пандемії раніше тому дивно, що країни виявились непідготовленими до цієї. Він додав, що людство швидко вчиться і зараз знає про вірус набагато більше,ніж тоді, коли він з’явився.

«Розробка вакцини займе багато часу. І навіть після того, як її буде розроблено, нам доведеться щороку її змінювати, тому що змінюватиметься і сам вірус. Це ти, що ми робимо із щепленням проти грипу кожного року», – розповів Сорос.

Мільярдер наголосив, що світ «більше не повернеться туди, де був, коли почалась пандемія».

На його переконання, триваючий конфлікт між США та КНР щодо того, хто винен у появі коронавірусу «ускладнює ситуацію, коли ми маємо спільно працювати над боротьбою зі змінами клімату та розробкою вакцини проти COVID-19». Сорос особисто виступає проти тісної співпраці з Китаєм, однак визнає, що треба найти спосіб співпрацювати в ключових питаннях.

«Я співчуваю китайцям, тому що вони перебувають під владою диктатора, президента Сі Цзіньпіна. Я думаю, багато освічених китайців, як і широка публіка, дуже злі на нього через те, що він приховував COVID-19 до китайського Нового року», – розповів він.

«Дональд Трамп хотів би стати диктатором. Але він не може, тому що у США є Конституція, яку люди все ще поважають. І це заважає робити йому певні речі. Це не значить, що він не намагатиметься, оскільки він буквально бореться за своє життя», – заявив Сорос.

Особливу увагу інвестор-мільярдер приділив питанню «виживання Євросоюзу», оскільки саме під час пандемії стало ясно, що це неповноцінний союз».

«Він був у процесі створення. Але процес так і не було завершено, і це робить Європу особливо вразливою, більш вразливою, ніж США, не тільки тому, що це неповноцінний союз, але й тому, що він заснований на верховенстві закону. Колеса правосуддя рухаються дуже повільно, а загрози такі як вірус COVID-19, рухаються дуже швидко. Це створює особливо проблему для ЄС», – зазначив він.

Той факт, що на початку травня німецький суд оголосив, що програма покупки державних облігацій країн ЄС банком, покликана захистити економіку єврозони, частково порушує основний закон Німеччини, оскільки уряд країни і бундестаг були підключені до перевірки відповідності рішення ЄЦБ, Сорос вважає «загрозою, яка може зруйнувати ЄС як інститут, заснований на верховенстві закону».

«Коли Німеччина вступила в ЄС, вона взяла на себе зобов'язання дотримуватися європейського законодавства. Але рішення піднімає ще більшу проблему: якщо німецький суд може поставити під сумнів рішення Європейського суду, чи можуть інші країни послідувати його прикладу? Чи можуть Угорщина і Польща вирішити, чи будуть вони дотримуватися європейських законів або своїх власних – чию законність поставив під сумнів ЄС? Це питання стосується самого серця ЄС, яке засноване на верховенстві закону. Польща негайно скористалася нагодою і заявила про перевагу своїх контрольованих урядом судів над європейським законодавством. В Угорщині Віктор Орбан уже використовував надзвичайну ситуацію Covid-19 і захоплений парламент, щоб призначити себе диктатором. Парламент проводить сесію, щоб проштампувати його укази, які явно порушують європейське законодавство», – пояснив Сорос.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті