Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Україна подала меморандум в міжнародний арбітраж щодо інциденту в Керченській протоці

Україна подала меморандум в міжнародний арбітраж щодо інциденту в Керченській протоці

Росія повинна відповісти за порушення міжнародного права

Україна подала меморандум в міжнародний арбітраж щодо інциденту в Керченській протоці
фото DR

Україна подала меморандум проти Росії в міжнародний арбітраж в рамках справи щодо інциденту в Керченській протоці, йдеться в повідомленні МЗС України в соцмережі.

«Сьогодні ми подали меморандум у справі України проти Росії щодо затримання військових кораблів та членів їхніх екіпажів у листопаді 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Twitter заявив, що Росія повинна відповісти за порушення міжнародного права за обстріл і затримання трьох українських військових суден і арешт 24-х українських моряків.

«Наш позов і надалі розглядається, тепер уже у Гаазі у спеціально створеному арбітражному суді. У листопаді 2019 року суд провів перші слухання, – повідомили в МЗС. – Сьогодні Україна подала свій меморандум у справі, у ньому представлено нашу позицію, аргументи та докази. Ми просуваємося у справі, захищаємо наші права, імунітети наших військових кораблів та екіпажу і міжнародне морське право».

Сьогодні ми 🇺🇦 подали меморандум у справі України проти Росії щодо затримання військових кораблів та членів їхніх екіпажів у листопаді 2018 року. Більше про цю справу дивіться у нашому відеоексплейнері.

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

В міністерстві нагадали, що 25 листопада 2018 року українські кораблі слідували до Бердянська через Керченську протоку з метою передислокації. РФ завадила їх транзиту, і кораблі рушили назад в Одесу. Під час їхнього повернення Росія заарештували всі три судна та 24 членів їхніх екіпажів у виключній економічній зоні України. Міжнародне право передбачає імунітет військових кораблів і забороняє такі дії.

Для захисту своїх прав Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії за конвенцією ООН з морського права, після чого звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права у Гамбурзі.

25 травня 2019 року судді наказали Росії негайно звільнити військові кораблі та військовослужбовців. За це рішення проголосували 19 з 20 суддів, проти був лише суддя з Росії.

Але українські моряки змогли повернутися додому лише завдяки обміну 7 вересня 2019 року, а кораблі було передано Україні лише у листопаді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті