Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Буславець підтримує запровадження фінансового механізму на ринку електроенергії

Буславець підтримує запровадження фінансового механізму на ринку електроенергії

За словами очільниці Міненерго, пакет документів про перехід до фінансової системи ПСО був готовий ще перед запуском нової моделі ринку електроенергії в липні 2019 року, але тоді уряд обрав інший механізм

Буславець підтримує запровадження фінансового механізму на ринку електроенергії
Фото: zakarpat.energy

В.о. міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець повідомила директору Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезу Копачу що розділяє позицію організації щодо запровадження фінансового механізму покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії, передає пресслужба уряду.

«Ми знаємо, що пакет документів про перехід до фінансової системи ПСО (публічних спеціальних зобов'язаньMind), погоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, був готовий ще перед запуском нової моделі ринку електричної енергії в липні 2019 року. Але тоді Кабінет Міністрів обрав інший механізм ПСО, який негативно вплинув на функціонування ринку. Сьогодні, враховуючи складну ситуацію на енергетичному ринку України, перехід до фінансової моделі ПСО, на жаль, потребує додаткового часу та буде проходити поступово. Тому ми запропонували тимчасове рішення, яке буде діяти до моменту запровадження фінансового механізму ПСО», йдеться в повідомленні з посиланням на слова Буславець.

Також очільниця Міненерго додала, що всі пропозиції, надані Співтовариством, будуть відпрацьовані у рамках робочої групи по розробці фінансової моделі ПСО, створеної за участю представників КМУ, Мінекоенерго, НКРЕКП, НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», Товарної Біржі «Українська енергетична біржа», ДП «Гарантований покупець», USAID та Федерації роботодавців ПЕК.

Нагадаємо: Міненерго пропонує знизити для НАЕК «Енергоатом» частку продажу виробленої електроенергії в рамках ПСО на 5% – до 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті