Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
Мінекоенерго пропонує знизити частку продажу електроенергії «Енергоатомом» до 80%

Мінекоенерго пропонує знизити частку продажу електроенергії «Енергоатомом» до 80%

Також пропонується дозволити ГарПоку продавати нереалізовану електроенергію за двосторонніми договорами

Мінекоенерго пропонує знизити частку продажу електроенергії «Енергоатомом» до 80%
Фото: pixabay

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища пропонує знизити для НАЕК «Енергоатом» частку продажу виробленої електроенергії в рамках публічних спеціальних зобов'язань (ПСО) на 5% – до 50%. Відповідний проєкт змін до механізму ПСО на ринку електричної енергії представив заступник міністра Юрій Бойко під час селекторної наради в Мінекоенерго в п'ятницю, 8 травня, передає Інтерфакс-Україна.

Відтак, частку електроенергії, яку за ПСО реалізує ПрАТ «Укргідроенерго», пропонується залишити на діючому рівні 35%, водночас планується виключити з зобов'язань гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС).

Також у відомстві пропонують дозволити держпідприємству «Гарантований покупець» продавати нереалізовані для потреб населення обсяги електроенергії за двосторонніми договорами.

Нагадаємо: за словами в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець, загальний борг ГарПока вже сягнув 10 млрд грн, 6,3 млрд з яких  – перед виробниками ВДЕ, 4 млрд – перед «Енергоатомом» та ще 200 млн грн  – перед «Укргідроенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті