Bayer домовилася з більшістю з 125 000 позивачів у США у справі про гербіцид Roundup

Bayer домовилася з більшістю з 125 000 позивачів у США у справі про гербіцид Roundup

Це обійдеться компанії приблизно у $10 млрд

Bayer домовилася з більшістю з 125 000 позивачів у США у справі про гербіцид Roundup
фото www.flickr.com/photos/jeepersmedia/16657269972

Bayer AG досягла усних домовленостей, щоб вирішити більшу частину з близько 125 000 судових позовів у США у справі про гербіцид Roundup, який містить гліфосат.

Як вдалось дізнатись агентству Bloomberg, домовленості охоплюють приблизно 50 000 – 85 000 позовів і обійдуться компанії приблизно у $10 млрд. Виплати будуть варіюватись від кількох тисяч до кількох мільйонів кожен.

Угода, як повідомляють джерела, ще не підписана.

Подолання скандалу навколо Roundup стало головним пріоритетом для генерального директора Вернера Бауманна, за правління якого Bayer в 2018 році поглинув компанію Monsanto, яка виробляє гербіцид широкого спектра дії на основі гліфосату. Наразі гліфосат є найбільш популярним гербіцидом у США.

Сплеск судових позовів, пов’язаних у Roundup, а також трьома великими судовими поразками у США, призвели до падіння акцій компанії, знищивши десятки мільярдів доларів від ринкової вартості.

«Врегулювання усіх судових процесів в США на суму $10 млрд має стати основною причиною росту вартості акцій Bayern», – прокоментував аналітик Baader Bank Маркус Майєр.

Компанія відмовилась коментувати специфіку переговорів.

Відомо, що відповідно з умовою домовленостей, Roundup продовжуватиме продаватися у США для використання без будь-яких попереджень про безпеку, а адвокати позивачів погодяться припинити приймати нові справи або представляти нових клієнтів.

Нагадаємо: Федеральний уряд Німеччини оголосив про часткову заборону на використання гліфосату з кінця 2023 року. Вважається, що цей гербіцид, який вбиває бур'яни, у людей провокує розвиток різних форм раку.

Влітку минулого року ще більш рішучий крок зробила Австрія, заборонивши будь-яке використання гліфосату, а у Франції таке рішення прийняли 20 муніципалітетів. Обмеження вводяться також в Чехії, Італії та Нідерландах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті