Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Німеччина заборонить гербіцид гліфосат, він же «Раундап», з 2023 року

Німеччина заборонить гербіцид гліфосат, він же «Раундап», з 2023 року

Австрія і Франція вже заборонили використання цього препарату

Німеччина заборонить гербіцид гліфосат, він же «Раундап», з 2023 року
фото Shutterstock

Федеральний уряд Німеччини оголосив про часткову заборону на використання гліфосату з кінця 2023 року. Вважається, що цей гербіцид, який вбиває бур'яни, у людей провокує розвиток різних форм раку.

Рішення про заборону гліфосату, що продається під торговою назвою «Раундап», було прийнято з ініціативи міністра навколишнього середовища Свеною Шульце. Як тільки воно вступить в силу, стане незаконним використання гербіциду на присадибних ділянках і поруч з полями, пасовищами, фруктовими садами і вздовж берегів річок і озер, повідомляє ZME Science, на який посилається HighTech Plus.

У липні ще більш рішучий крок зробила Австрія, заборонивши будь-яке використання гліфосату, а у Франції таке рішення прийняли 20 муніципалітетів. Обмеження вводяться також в Чехії, Італії та Нідерландах.

Гліфосат – найпоширеніший гербіцид у світі і в Євросоюзі, його застосовують уже кілька десятків років для боротьби з бур'янами на полях або там, де хочуть зупинити зростання трави (наприклад, на залізничних коліях). Препарат був розроблений компанією Monsanto, яка з 2018 року належить концерну Bayer.

Увагу до хімічної речовини привернув звіт ВООЗ, в якому йшлося про зв'язок гліфосату з розвитком раку. Експерти Bayer, однак, спростували ці заяви.

Понад 18 тисяч осіб подали в суд на Bayer через виникнення онкологічних хвороб. У серпні минулого року суд Каліфорнії ухвалив, що Monsanto повинна попереджати про можливі ризики розвитку раку, і велів виплатити компенсацію кожному позивачеві.

Зараз Bayer сподівається в ході досліджень довести, що гліфосат не є канцерогеном і їй не доведеться виплачувати компенсації.

У 2017 Європарламент проголосував за заборону гліфосату з 2022 року. Однак пізніше спеціальна комісія ЄС продовжила ліцензію гербіциду ще на п'ять років. Рішення негативно зустріли багато країн: проти голосували Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Греція, Італія, Люксембург і Мальта.

Нагадаємо, Bayer інвестує 5 млрд євро у дослідження гліфосату для відновлення іміджу компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті