АМКУ разом з ЄС почали новий проект щодо зміцнення конкуренції в Україні

АМКУ разом з ЄС почали новий проект щодо зміцнення конкуренції в Україні

Ключовою є робота щодо заповнення прогалин в українському законодавстві

АМКУ разом з ЄС почали новий проект щодо зміцнення конкуренції в Україні
фото DR

З 26 травня офіційно розпочався новий проект «Підтримка Антимонопольного комітету України в подальшому наближенні законодавства, процедур та правозастосування до практик ЄС у сфері антитрасту та контролю за концентраціями», повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Проект зосередиться на наближенні роботи АМКУ до кращих європейських стандартів захисту конкуренції. Йдеться про вдосконалення українського законодавства, а також ефективну юридичну підтримку конкуренції.

«Ми вітаємо прагнення АМКУ надалі зміцнювати конкуренцію в Україні у співпраці з європейськими партнерами і  відповідно до європейських стандартів. Це сприятиме подальшій євроінтеграції, двосторонній торгівлі і посиленню економічних зв’язків», – зазначив Штефан Шленінг, керівник програм співпраці ЄС в Україні.

Антимонопольному комітету на партнерських засадах допомагатимуть «старі» та «нові» члени ЄС. Цього разу проект впроваджують Рада з конкуренції Литви,  Федеральне міністерство економіки та енергетики Німеччини й Рада з конкуренції Румунії.

Експерти проекту Twinning допомогли в стратегічній трансформації АМКУ, пов’язаній із переходом від розслідування значного обсягу несуттєвих порушень конкурентного законодавства до набагато вагоміших для ринків та економіки України справ.

Ключовою є робота над удосконаленням законодавства, що захищає конкуренцію.

«В попередньому проекті наші колеги з Німеччини й Литви, крім допомоги у вирішенні практичних питань та нормотворчості,  детально  проаналізували прогалини в українському конкурентному законодавстві. Сьогодні настав час ці прогалини заповнити й ми раді, що отримуємо таку фахову й потужну допомогу від наших європейських партнерів», – відзначає Голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Спільна робота триватиме протягом двох років і передбачає тісну співпрацю фахівців чотирьох відомств у межах двосторонніх місій і навчальних обмінів.

Twinning – особливий інструмент надання міжнародної технічної допомоги Євросоюзом, який  полягає в інституційній розбудові державної установи на прикладі аналогічного відомства держави-члена ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті