Аналітики розповіли, що врятувало світові поставки ПК та смартфонів від обвалу

Аналітики розповіли, що врятувало світові поставки ПК та смартфонів від обвалу

Як не дивно, «рятівником» стала пандемія коронавірусу

Аналітики розповіли, що врятувало світові поставки ПК та смартфонів від обвалу
фото pixabay.com

Згідно з останнім прогнозом аналітичної компанії Gartner, світові поставки персональних комп’ютерів (ПК), планшетів та мобільних телефонів в 2020 році знизилися на 13,6% та склали 1,9 млрд одиниць.

«Прогнозований спад на ринку ПК, зокрема, міг би бути набагато гіршим, – сказав Ранджит Атвал, старший директор по дослідженням в Gartner. – Однак впроваджені урядами обмеження через COVID-19 змусили підприємства та школи дати змогу мільйонам людей працюцювати з дому та збільшити витрати на нову комп’ютерну техніку для цих працівників. Освітні та державні заклади також збільшили витрати на ці пристрої».

Очікується, що в 2020 році поставки ПК скоротяться на 10,5%. Прогнозується, що поставки ноутбуків, планшетів та хром буків знижуватимуться повільніше, ніж ринок ПК в цілому.

В Gartner спрогнозували, що, ймовірно, 48% працівників будуть працювати віддалено, принаймні деякий час після пандемії СOVID-19.

Прогнозується, що поставки мобільних телефонів скоротяться на 14,6% в 2020 році, тоді як поставки смартфонів знизяться на 13,7% в річному виражені і складуть 1,3 млрд одиниць.

«Незважаючи на те, що користувачі збільшили використання своїх мобільних телефонів для спілкування з колегами, партнерами по роботі, друзями та членами родин під час блокувань, зниження доходів людей приведе до того, що менше споживачів купуватимуть нові телефони. В результат цього, термін служби телефону збільшиться з 2,5 років в 2018 році до 2,7 років в 2020 році», – сказав Атвал.

Очікується, що в 2020 році смартфони з 5G складуть всього 11% від загального обсягу поставок мобільних телефонів в 2020 році.

В абсолютних значеннях прогнозується, що поставки «традиційних» ПК (настільних і ноутбуків) зменшаться з 193,1 млн штук до 169,7 млн штук, ультрамобільних систем початкового і середнього рівня-з 144 млн штук до 133,3 млн штук, а ультрамобільних систем верхнього рівня – з 69,6 млн штук до 65,5млн штук, тобто майже не скоротяться. Поставки телефонів скоротяться з 1,754 млрд штук до 1,499 млрд штук.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті