Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Німецький суд відмовив у екстрадиції Онищенка в Україну

Німецький суд відмовив у екстрадиції Онищенка в Україну

Клопотання прокуратури не задовольнили через імовірість неналежного утримання Онищенка в українській тюрмі

Німецький суд відмовив у екстрадиції Онищенка в Україну
Олександр Онищенко
Фото: 5.ua

Вищий земельний суд Ольденбурга (Німеччина) відмовив у екстрадиції до України підозрюваного в створенні корупційних схем колишнього народного депутата Олександра Онищенка. Відповідне рішення суд ухвалив в середу, 27 травня, передає Deutsche Welle.

Зазначається, що за рішенням суддів на даний час неможливо встановити, що кримінальне переслідування Онищенка в Україні здійснюється з політичних мотивів.

У поясненні до ухвали судового органа повідомляється, що існує значна ймовірність того, що в разі екстрадиції Онищенка «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах», у тому числі Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція є «недопустимою».

Раніше суд звернувся до української влади з проханням надати детальний опис умов утримання під вартою, на котрі міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві.

Проте зазначається, що українська сторона поінформувала німецький суд про дотриманні міжнародних стандартів «лише в загальних рисах».

Відтак, німецькі судді у своєму рішенні послалися на доповідь Ради Європи, в якій експерти вказали на «нелюдські умови утримання ув'язнених» в українських в’язницях.

Також за рішенням суддів було скасовано ордер про екстрадиційний арешт Онищенка. Відтак, колишній депутат Верховної Ради України може залишити в'язницю.

Нагадаємо: Вищий антикорупційний суд 13 листопада наклав арешт на півмільйона євро колишнього нардепа, який фігурує в кількох голосних кримінальних справах в Україні.

5 липня 2016 року парламент зняв недоторканість з народного депутат Олександра Онищенка та дав згоду на його затримання й арешт за звинуваченнями у зловживаннях під час реалізації газу «Укргазвидобування». За інформацією Держприкордонслужби, нардеп залишив Україну 2 липня 2016 року.

У червні цього року Онищенко заявляв, що має намір повернутися в Україну для участі в судовому процесі, а також балотуватися у Верховну Раду.

3 грудня, у ЗМІ з'явилася інформація, що німецькі правоохоронці затримали колишнього нардепа Олександра Онищенка в німецькому містечку Аахен за запитом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

У пресслужбі САП повідомили, що Онищенко перебуває у СІЗО в ФРН.

Онищенко попросив Німеччину про надання йому політичного притулку, оскільки «в Україні існує небезпека для життя і здоров'я».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті