Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Нинішнього главу ВООЗ Гебреісуса було обрано за підтримки Китаю – Foreign Policy

Нинішнього главу ВООЗ Гебреісуса було обрано за підтримки Китаю – Foreign Policy

Провину за поширення коронавірусу по планеті видання покладає на ВООЗ

Нинішнього главу ВООЗ Гебреісуса було обрано за підтримки Китаю – Foreign Policy
https://foreignpolicy.com

Американське видання Foreign Policy опублікувало матеріал, в якому описало «довгий ланцюжок помилок і прорахунків» у реакції Всесвітньої організації охорони здоров'я на поширення коронавірусу COVID-19.

ВООЗ, яка колись була найбільш нейтральною з органів ООН, почала стрибати зі скандалу в скандал, починаючи з 2006 року – після передачі керівництва екс-міністру охорони здоров'я Гонконгу Маргарет Чен. Серед претензій до ВООЗ звучали: слабка реакція організації на епідемію свинячого грипу в 2009 році, епідемію Ебола в 2014 році, а також непрозорість у витратах бюджету.

Ця ж історія продовжилася і після 2017 року, коли до керівництва ВООЗ прийшов її нинішній глава Тедрос Аданом Гебреісус.

Гебреісус, який раніше займав пост міністра охорони здоров'я, а потім МЗС Ефіопії, був обраний главою ВООЗ при закулісній підтримці Китаю, що відображає тісні відносини КНР з африканською державою, яка фактично стала китайським плацдармом на континенті, пише видання.

Далі представлені заяви Тедроса і ВООЗ щодо коронавірусу в хронологічній послідовності.

У ході реакції ВООЗ на пандемію Тедрос не раз хвалив Китай за його «прозорість», в той час як Пекін приховував інформацію про походження вірусу, його заразливість, поширення і летальні випадки більше місяця. Він також подякував Китаю за «своєчасну передачу інформації» про генетичне секвенування коронавірусу, хоча її було затримано на 10 днів.

12 січня ВООЗ запевнила світ, що у неї «немає явних доказів поширення вірусу від людини до людини». Насправді китайський вчений дійшов висновку, що захворювання було заразним, ще 27 грудня, і це широко висвітлювалося в пресі.

Про те, що китайські лікарі вживають усіх заходів обережності проти можливої інфекції й ізолюють пацієнтів, писали всі ЗМІ ще на початку січня. Однак в ВООЗ, як і раніше, заявляли про те, що «ніяких доказів поширення захворювання від людини до людини немає».

22 січня китайська влада нарешті визнала, що новий коронавірус є «вкрай заразним» (на той час він уже поширився з провінції Хубей у 12 інших районів Китаю, а також в Японію, Південну Корею, Тайвань і Таїланд. А до 24 січня про нього також повідомили в Гонконзі, Макао, В'єтнамі, Сінгапурі та Сполучених Штатах). У той же день ВООЗ заявила, що виступає «проти застосування будь-яких обмежень міжнародного трафіку».

30 січня Надзвичайний комітет ВООЗ неохоче оголосив спалах коронавірусу «надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення». При цьому ВООЗ знову виступила «проти будь-яких обмежень на переміщення або торгівлю», маючи на увазі, що такі дії можуть «сприяти стигматизації та дискримінації».

Коли 31 січня США заборонили в'їзд в країну з Китаю (крім громадян США), представники ВООЗ засудили рішення як «контрпродуктивне», вказавши на можливі «соціальні потрясіння», до якого воно може призвести.

3 лютого Тедрос Гебреісус повторив рекомендацію ВООЗ проти обмеження поїздок з Китаю. Він також підкреслив, що, «якби не дії Китаю, кількість випадків за межами КНР була б набагато вищою». Багато країн дослухалися до цієї поради і скасували введені обмеження, лише для того, щоб ввести їх знову 21 березня.

Ще 26 лютого Тедрос виступив з промовою, в якій, не вірячи своїм переконанням, заявив, що «ми не спостерігаємо стійкої та інтенсивної передачі цього вірусу серед населення і не спостерігаємо великомасштабних важких захворювань або смертей».

ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу лише 11 березня. До цього часу захворювання зафіксували в 114 країнах, а кількість заражених в світі перевищила 118 тисяч.

Нагадаємо, держсекретар Помпео раніше заявив, що глава ВООЗ «має надзвичайно тісні зв’язки з Пекіном, які почались ще до пандемії». Він також обвинуватив Китай у «мізерному внеску в боротьбі з пандемією».

За матеріалами телеграм-каналу HouseOfCards

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті