Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Частка відновлюваної електроенергетики в Німеччині вперше перевищила традиційну

Частка відновлюваної електроенергетики в Німеччині вперше перевищила традиційну

Поставки російського вугілля в ФРН почали падати

Частка відновлюваної електроенергетики в Німеччині вперше перевищила традиційну
фото Shutterstock

Об’єкти відновлюваної енергетики вперше виробили в Німеччині більше електроенергії, ніж традиційної. У 1-му кварталі 2020 року відновлювані джерела енергії (ВДЕ) забезпечили понад 50% всієї виробленої в країні електрики: 51,2%, з посиланням на статистичне відомство Destatis передає Deutsche Welle.

Згідно з попередніми даними, вироблення електроенергії за допомогою вітру, біогазу, сонця та інших ВДЕ виросло порівняно з першим кварталом 2019 року на 14,9%.

При цьому найбільше зростання показала вітряна енергетика. Всього за рік вона збільшила виробництво на 21,4%. Експерти Destatis пов'язують це з тим, що перші три місяці нинішнього року в Німеччині було особливо багато вітряних днів. В результаті вітер вперше став основним енергоносієм в ФРН, на нього довелося більше третини всієї генерації електроенергії: 34,9%. Частка біогазу склала 5,5%, у сонячної енергії вона виросла з 4% до 4,8%.

Одночасно відбулося обвальне скорочення частки вугілля в німецькій електроенергетиці. Всього за рік ця частка зменшилася на третину і за підсумками першого кварталу склала 22,3%.

Видобуток кам'яного вугілля був припинений у ФРН наприкінці 2018 року, тепер він тільки імпортний, його головним постачальником на німецький ринок є Росія. На неї припадає майже половина всіх поставок.

Обсяги імпорту російського енергетичного вугілля в Німеччину в останні десять років швидко наростали і, згідно Destatis, досягли піку в 2018 році, коли в РФ були закуплені 17,64 млн тонн. У минулому році поставки знизилися до 15,8 млн тонн, в 1-му кварталі нинішнього склали 3,68 млн тонн.

Швидке зниження ролі вугільних електростанцій в німецькій електроенергетиці імовірно призведе до подальшого зниження закупівель російського вугілля.

Одночасно це веде до зниження попиту і на німецький буре вугілля, тож остаточна відмова Німеччини від використання в електроенергетиці вугілля як найбільш неекологічного енергоносія може статися і раніше 2038 року.

Частка природного газу в німецькій електроенергетиці, головним постачальником якого в Німеччину також є Росія, залишилася в 1-му кварталі 2020 року приблизно на рівні перших трьох місяців минулого року і склала 12,7%. Таким чином, газ не збільшує свою скромну частку у виробництві електрики.

Нинішня тепла зима в Німеччині та інших країнах ЄС сприяла значному падінню споживання і цін на продукцію «Газпрому».

Частка атомної енергії в німецькій електроенергетиці скоротилася в 1-му кварталі 2020 року на 16,9% і становить тепер 11,6%. Таким чином майбутня остаточна відмова Німеччини від ядерної енергії, що передбачає відключення останніх німецьких АЕС до кінця 2022 року, не загрожує стабільності енергопостачання в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті