Міноборони повідомило про успішне випробування ракети «Нептун»

Міноборони повідомило про успішне випробування ракети «Нептун»

Пуски здійснювалися з полігону Збройних Сил України «Алібей»

Міноборони повідомило про успішне випробування ракети «Нептун»
Телерадіостудія Бриз МО України

На полігоні «Алібей» в Одеській області проходить черговий етап державних випробувань комплексу крилатих ракет наземного базування «Нептун», повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Як розповів генеральний конструктор і гендиректор Київського конструкторського бюро «Луч» Олег Коростельов, особливостями цього етапу випробувань стало те, що бойові пуски ракет здійснювалися по двох морських цілях практично одночасно.

«Специфіка даного етапу випробувань була в тому, що постріли було здійснено одразу по двом мішеням одночасно, які перебували на відстані одна від одної за  більш ніж 20 км.  Дальність до цілей була приблизно 85 км і 110 км», – пояснив він.

«Під час свого польотного шляху за 10-15 км до двох точок ураження ракети самостійно знизилися до 5 метрів над рівнем Чорного моря. Далі ракети розрахували оптимальну точку попадання, подолали шлях, який залишився, і знищили дві морські цілі», – розповів Коростельов.

Ракети проекту «Нептун» є перспективною українською розробкою і в разі запуску серійного виробництва можуть стати вагомою зброєю стримування, адже вони здатні знищувати не тільки корабельні цілі, а й наземні. Крім того, дані ракети є сучасним видом озброєння, вони керовані і практично непомітні для ворожих радарів. На даному етапі випущені ракети  за 10-15 км прольоту знизились на висоту 5 метрів над рівнем моря, зводячи вірогідність виявлення ракети до нуля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло