Захворіло у світі
12,270,172
Померло у світі
554,953
Вилікувалось у світі
6,741,323
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
У Фірташа заявили, що ФДМ без згоди Group DF змінила керівника Запорізького ТМК

У Фірташа заявили, що ФДМ без згоди Group DF змінила керівника Запорізького ТМК

Компанія буде оскаржувати призначення в міжнародних судах

У Фірташа заявили, що ФДМ без згоди Group DF змінила керівника Запорізького ТМК
фото DR

В компанії Group DF, яка належить Дмитру Фірташу, повідомили, що вважають призначення зборами засновників нового т.в.о. директора Запорізького титано-магнієвого комбінату незаконним.

Акціонерами ООО «ЗТМК» є держава в особі Фонда держмайна (володіє 51%) та компанія Tolexis Trading Limited (володіє 49%). 29 травня 2020 року одним акціонером – ФДМУ –  було проведено збори засновників, на яких було одноосібно призначено нового директора ЗТМК.

«Ці збори засновників ЗТМК було проведено з низкою грубих порушень законодавства, були істотно порушені права компанії Tolexis Trading Limited, як засновника ТОВ», – йдеться в прес-релізі компанії.

В Group DF заявляють, що оскаржуватимуть це призначення в міжнародних судах.

Повний текст заяви компанії наводиться нижче:

«29 травня 2020 року з ініціативи Фонду державного майна була зроблена спроба провести загальні збори акціонерів ТОВ «ЗТМК». Єдиним питанням, яке ініціював ФДМ, було питання зміни директора ТОВ «ЗТМК».

Tolexis Trading Limited (Кіпр), як власник 49% підприємства, не брала участі в зборах засновників, проте нам достеменно відомо, що під час зборів було прийнято рішення про призначення в.о. директора ТОВ «ЗТМК» Лубеннікова C.В.

У зв'язку з цим Група заявляє наступне:

1. Ми вважаємо ці збори засновників незаконним, також незаконним є призначення нового в.о. директора.

2. Збори було проведено з низкою грубих порушень законодавства, були істотно порушені права компанії Tolexis Trading Limited, як засновника ТОВ. Більшість порушень стосувалися процесуальних моментів проведення зборів, таких,  як обрання місця проведення зборів, визначення термінів проведення зборів, термінів ознайомлення засновників з документами, порядку перенесення зборів. Крім того, ФДМ навмисно проігнорував рішення Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, яке забороняє проводити зміну директора.

3. Ми абсолютно впевнені в своїй̆ правоті, тому юридична служба Групи негайно подасть позови щодо визнання зборів засновників недійсним і про визнання призначення в.о. директора незаконним.

4. Уповноважений представник компанії Tolexis Trading Limited, громадянин Республіки Кіпр, не мав фізичної можливості взяти участь в зборах засновників 29 травня 2020 року через відсутність авіасполучення між Україною і Республікою Кіпр (обмеження пов'язані з заходами Уряду України по боротьбі з вірусом COVID 19). Тому, компанія Tolexis Trading Limited, яка є резидентом Республіки Кіпр, подасть позови до міжнародних судів для захисту своїх законних прав та інтересів.

5. Група вважає неприпустимим з боку чиновників ФДМ подібне правове беззаконня, яке межує з рейдерством. Події, які розгорнулися навколо ЗТМК, наочно демонструють ставлення до іноземних інвесторів.

6.Ми впевнені, що сьогоднішні абсолютно деструктивні дії ФДМ наносять прямі економічні збитки ЗТМК. Призначивши нового директора без конкурсу, Фонд держмайна серйозно дестабілізує ситуацію навколо комбінату, що і без того знаходиться в дуже скрутній  економічній ситуації у зв'язку з положенням ринків титану. Такий крок фактично призводить до того, що Фонд бере на себе повну відповідальність за весь багатотисячний колектив підприємства».

Позицію іншої сторони редакція Mind надасть після отримання відповідного коментаря.

Нагадаємо, раніше колектив ЗТМК заявив про готовність до страйку через спроби ФДМУ призначити нового очільника без конкурсу.

Більше про розподіл українських промислових гігантів у приватні руки – в матеріалі «Залишатися на місцях: чому забуксувала боротьба з українськими олігархами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті