Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Колектив ЗТМК заявив про готовність до страйку через спроби ФДМУ призначити нового очільника без конкурсу

Колектив ЗТМК заявив про готовність до страйку через спроби ФДМУ призначити нового очільника без конкурсу

ЗТМК просить Кабмін звернути увагу на ситуацію, яка може призвести до повної зупинки підприємства та звільнення 3500 працівників

Колектив ЗТМК заявив про готовність до страйку через спроби ФДМУ призначити нового очільника без конкурсу
фото ztmc.zp.ua/

Трудовий колектив та профспілки «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК) звернулись до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля та глави Фонду держмайна України (ФДМУ) Дмитра Сенниченка з вимогою вплинути на ситуацію навколо підприємства, пов'язану зі спробами непрозорої зміни керівництва комбінату.

Як вказується у їхньому зверненні, «Запорізький титано-магнієвий комбінат» знаходиться в епіцентрі конфлікту, ініціаторами якого є окремі чиновники Фонду державного майна України, що реалізують непрозорий план щодо зміни керівництва підприємства. Відбувається це з явними ознаками грубого порушення чинного законодавства, в закритому режимі, без пред'явлення будь-яких аргументів і планів подальшого розвитку комбінату».

Трудовий колектив просить Кабмін звернути особливу увагу на ситуацію, яка виникла навколо ЗТМК та попереджає,що може закінчитися «повною зупинкою підприємства, позбавленням роботи 3500 чоловік і втратою Україною унікального експортно-орієнтованого підприємства».

Згідно з інформацією, що міститься в повідомленні, 30 квітня і 12 травня 2020 року представники ФДМУ вдавалися до спроб провести екстрені збори акціонерів ЗТМК з метою призначити нового гендиректора компанії.

«Наскільки нам також відомо, людина, яку чиновники ФДМУ без конкурсу і прозорого відбору намагаються призначити новим директором, не є фахівцем в управлінні настільки складними підприємствами як ЗТМК. Більш того, кількість порушень, які допускаються при спробах призначення, свідчать тільки про одне – організаторів цих подій не турбує доля нашого підприємства… Нам також відомо, що нинішні дії чиновників ФДМУ обмежують права приватного акціонера, завдяки якому в складні роки підприємство працювало й розвивалося», – сказано у повідомленні.

Ці дії спричинили гострий конфлікт навколо підприємства і в такій «ситуації протистояння жодне підприємство не може нормально працювати і розвиватися».

 «Ми побоюємося, що дії окремих чиновників ФДМУ матимуть для нашого підприємства катастрофічні наслідки, і що на підприємство намагаються завести ліквідаційну комісію, а не кваліфікований менеджмент, який розуміє, як розвивати завод. В даний момент все говорить на користь того, що єдина мета подій – отримання контролю над майном підприємства і його розрахунковими рахунками. Скажемо більше – ми впевнені, що конкретні чиновники, прикриваючись інтересами держави, насправді реалізують план неназваних поки груп впливу по захопленню підприємства», – наголосив у своєму зверненні колектив ЗТМК.

В листі профспілка заявила про готовність вивести трудящих на страйк, якщо «спроби зміну менеджменту заводу будуть відбуватися у тому ж ключі».

Трудовий колектив та профспілки висловили довіру теперішньому директорові Володимиру Сиваку.

Профспілка звертає увагу, що спроба незаконних кадрових ротацій носить ознаки можливої корупції, в зв'язку з чим готує звернення в САП і Офіс Генерального прокурора з метою провести розслідування за наявністю корупційної зацікавленості окремих чиновників ФДМУ в призначеннях, які готуються.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті