Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
У Норильську масштабна екологічна катастрофа через розлив нафтопродуктів

У Норильську масштабна екологічна катастрофа через розлив нафтопродуктів

У місті введений режим надзвичайного стану

У Норильську масштабна екологічна катастрофа через розлив нафтопродуктів
фото Ридус

Близько 20 000 тонн дизельного палива вилилося з резервуарів «Норильськ-Таймирської енергетичної компанії» 29 травня. В місце розливу в'їхав автомобіль, що спровокувало загоряння.

Як пише Bloomberg,  причиною інциденту, ймовірно, стала зношеність сховищ. Резервуар отримав пошкодження через просідання опор, що прослужили понад 30 років.

Пальне вже потрапило у водойми – його виявили в річках Дальдикан і Амбарна.

Співробітники Заполярного філіалу «Норнікеля» і НТЕК (дочка «Норнікеля») ведуть роботи з ліквідації наслідків розливу, однак зібрати на місці вдалося лише 100 тонн пального, тобто 0,5% від обсягу розливу. На місце прибув загін морської рятувальної служби з Мурманська.

За даними телеграм-каналу «Буровая», Слідчий комітет РФ за фактом найбільшої екологічної катастрофи на Крайній Півночі завів кримінальну справу.

Уже зараз, за словами екологів, високий ризик не просто зараження грунту, а й загибелі тварин, довкіллю завдано колосальної шкоди.

Причина аварії – в «економії коштів» і використання обладнання, яке давно вийшло з ладу. Не виключено, що ця аварія стане далеко не останньою.

На даний момент фахівці оглядають місця зберігання аварійного дизельного палива і оцінюють ризики просадки грунту в інших місцях.

Зазначається, що цим аварійним активом володіє найбагатша людина Росії Володимир Потанін, який за час пандемії збільшив статки відразу на $6,4 млрд (з $19,7 до $26,1 млрд).

У компанії «НТЕК» кореспонденту «НИА-Красноярск» прокоментували: «До ранку 30 травня проведена відкачка і збір понад 100 тонн нафтопродуктів на прилеглій території. Здійснено заміщення забрудненого грунту, поверхня оброблена сорбентами. Весь обсяг забрудненого грунту вивезений на тимчасове зберігання на територію з водонепроникним покриттям, де виключено потрапляння нафтопродуктів в навколишнє середовище. Найближчим часом зібрані нафтопродукти будуть утилізовані».

Віце-прем'єр уряду Красноярського краю Анатолій Цикалов підкреслив, що зараз найголовніше – не допустити подальшого розливу нафтопродуктів, щоб вони не потрапляли в озеро Пясино.

«Наше завдання – мінімізувати збитки, тому на місці будемо приймати додаткові рішення для того, щоб, незважаючи на додаткові витрати, компанія вжила всіх заходів і застосувала найсучасніші технології для ліквідації розливу нафтопродуктів», – додав він.

Попередня причина – просідання свайного фундаменту, яке призвело до відриву значної частини днища тридцятитисячної ємності. Поки що немає відповіді, скільки часу знадобиться для ліквідації НС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті