Захворіло у світі
11,089,137
Померло у світі
525,400
Вилікувалось у світі
5,888,664
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Раді пропонують ввести плату за проїзд для вантажівок

Раді пропонують ввести плату за проїзд для вантажівок

Планують стягувати до 9 млрд грн

Раді пропонують ввести плату за проїзд для вантажівок
Фото shutterstock.com

Систему збору плати за проїзд з вантажівок з загальною масою понад 12 т пропонують ввести в Україні. Про це повідомляється на веб-сайті Верховної Ради.

Згідно з повідомленням, відповідна пропозиція викладена у законопроєкті №3544, який був ініційований низкою депутатів з партії «Слуга народа».

Законопроект розроблений на виконання пункту 1813 плану заходів з виконання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Паралельно з розробкою законопроєкту пропонується розробити порядок стягнення плати з урахуванням вимог та рекомендацій нормативних документів ЄС.

«При впровадженні Системи для транспортних засобів з максимальною допустимою масою 12 т… додаткові надходження на виконання ремонтно-будівельних робіт можуть скласти до 9 млрд грн в залежності від середнього тарифу (1,0-3,0 грн./км)», – зазначається у пояснювальній записці до законодавчого акту.

Автори законопроєкту зазначають, що в Україні зареєстровано близько 9,2 млн транспортних засобів, з яких 1,5 млн вантажівок, без врахування вантажівок з іноземною реєстрацією, які користуються автомобільними дорогами при міжнародних перевезеннях. При цьому знос дорожнього покриття при експлуатації, що спричиняють вантажівки може бути до 50 тис. раз більшим, ніж від проїзду легківок.

За їх даними, майже всі країни Європи вже ввели плату за проїзд з вантажівок в тому числі Чехія, Польща, Туреччина, Німеччина, Ірландія, Італія, Норвегія, Іспанія, Португалія, Австрія, Болгарія, Словенія, Швейцарія, Франція, Словаччина, Угорщина, Латвія та інші. Розмір плати за проїзд в країнах Європи коливається від 2,2 грн до 11 грн за кілометр проїзду.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій коментуючи цю ініціативу зазначив, що впровадження плати за використання автошляхів вантажним транспортом має враховувати інтереси бізнесу.

«Основна мережа автодоріг була побудована до 2000 року, враховуючи норми навантаження 6-7 тон на вісь. Сучасні ж нормативні розрахункові навантаження для автошляхів становлять 11,5 тон на вісь. Система збору плати за проїзд вантажівок застосовується в Євросоюзі, але ми маємо врахувати всі можливі наслідки для українських перевізників», – цитується Криклій на веб-сайті Мінінфраструктури у вівторок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті