НБУ затвердив єдині підходи до використання QR-кодів для здійснення розрахунків

НБУ затвердив єдині підходи до використання QR-кодів для здійснення розрахунків

Використання QR-кодів сприятиме автоматизації бізнес-процесів

НБУ затвердив єдині підходи до використання QR-кодів для здійснення розрахунків
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (кредитових переказів). Про це повідомляється на веб-саті центрального банку.

«QR-коди для здійснення кредитових переказів спростять та пришвидшать розрахунки… Мета цього рішення – надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, що зможе вирішити проблему сумісності для різних інфраструктур учасників ринку», – зазначається у повідомленні.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

У Нацбанку визнають, що учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Нові правила закріплено постановою НБУ № 68, яка набирає чинності з 3 червня 2020 року.

«Єдині підходи забезпечують, у першу чергу, потреби тих учасників платіжного ринку, які співпрацюють із постачальниками послуг (зокрема державних, адміністративних та комунальних послуг тощо). Також це допоможе широко використовувати QR-коди під час оплати товарів та послуг і здійснювати переказ коштів із рахунку на рахунок», – запевняють у центробанку.

За оцінкою НБУ, використання QR-коду для здійснення кредитових переказів сприятиме автоматизації бізнес-процесів учасників розрахунків і як результат – зростанню обсягів безготівкових розрахунків. Проте формування та використання QR-кодів не є обов’язковим.

Як повідомлялося, безконтактні оплати в першому кварталі 2020 року порівняно з четвертим кварталом 2019 року зросли на 7%, кількість оплат в e-commerce збільшилася на 8%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло