Українці стали розплачуватись на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн

Українці стали розплачуватись на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн

Наразі в Україні нараховується 8,6 млн безконтактних карток

Українці стали розплачуватись на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн
фото пресслужби Mastercard

Експерти Mastercard підрахували, що українці все частіше обирають цифрові та безконтактні оплати. Статистика компанії свідчить, що у січні-березні 2020 року українці почали розраховуватися на 7% більше безконтактно і на 8% частіше онлайн.

Безготівковий тренд вже протягом багатьох років залишається досить стійким.

«Якщо ще у 2014 році в Україні безготівкові операції по картках становили 60% від загальної кількості транзакцій, то вже в кінці 2019 року показники значно змінилися: понад 82% транзакцій по картках – це безготівкові операції, і лише близько 17% – зняття готівки. Багато в чому цьому сприяє розвинена платіжна інфраструктура: так, сьогодні в країні вже понад 330 000 POS-терміналів, 90% з них підтримують безконтактні оплати картками й гаджетам», – повідомляють експерти.

За даними Mastercard, безконтактні оплати в першому кварталі 2020 року у порівнянні з четвертим кварталом 2019 року зросли на 7%. Найбільш активно користувачі розраховувалися безконтактно в продуктових магазинах, аптеках, а також оплачуючи послуги служб доставки. Згідно зі статистикою НБУ, кількість безконтактних карток за 2019 рік зросла більш ніж удвічі, і сьогодні в Україні вже 8,6 млн карток дозволяють платити в один дотик.

За перший квартал 2020 року кількість оплат в e-commerce також зросла на 8%. Рітейл почав ще більш активно освоювати і використовувати діджитал-канали для продажів: кількість онлайн-оплат у продуктовому ритейлі по картках Mastercard зросла на 12% за квартал. А в окремих категоріях, таких як покупка техніки та електроніки, зростання ще значніше – тут кількість онлайн-транзакцій збільшилася на 44%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло