РФ повернула антидемпінгові мита на українські колеса
В Росії вважають, що «Інтерпайп» отримав велику вигоду від дефіциту коліс на ринку РФ і намагається всіляко закріпитися на ринку

Євразійська економічна комісія (ЄЕК) повернула антидемпінгове мито в 34,22% на залізничні колеса українського «Інтерпайпу».
Як повідомляє «Коммєрсант», цей захід підтримали Мінтранс РФ і ВАТ РЖД. У міністерстві впевнені, що «Інтерпайп» отримав велику вигоду від дефіциту коліс на ринку РФ і намагається закріпитися на ринку, ускладнюючи використання російськими операторами китайських коліс. Однак самі російські компанії до останнього виступали проти мит на українську продукцію.
Як відомо, у квітні 2018 року ЄЕК за зверненням російських виробників коліс – Виксунського метзаводу (ВМЗ) і Нижнетагільского меткомбінату (НТМК) Evraz Романа Абрамовича і партнерів – ввела антидемпінгове мито на сталеві суцільнокатані колеса (СКК) з України. В результаті мито підвищилося з 4,75% до 34,22%. На тлі дефіциту коліс ЄЕК тимчасово призупинила дію цього мита з 25 серпня 2019 року по 1 червня 2020 року включно. У травні ЄЕК опублікувала доповідь, що підтверджує необхідність повернення мита.
Заступник міністра транспорту Володимир Токарєв виступив за повернення мит, аргументуючи це позицією України, яка «здійснювала послідовну політику щодо отримання максимальної вигоди з негативної ситуації на російському ринку» СКК. До того ж, після зняття мит очікуваного зниження цін не відбулось, навпаки вони виросли в 3,4 рази.
Також він вказував на «кроки щодо недопущення заміщення українського імпорту на територію РФ шляхом використання адміністративних механізмів», маючи на увазі заборону на допуск в інфраструктуру України вагонів з колісними парами китайського виробництва тих виробників, які поставляють колеса в Росію, – Taiyuan Heavy Industry і Maanshan Iron & Steel.
«У діях України вбачається порушення правил СОТ, про що вже були проінформовані китайські партнери», – вказав чиновник, додаючи, що Мінекономіки РФ за запитом Мінтрансу перевіряє відповідність дій України її міжнародно-правовим зобов'язанням в сфері торгівлі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].