Нафтогаз планує зайняти 20% на ринку постачань газу населенню

Нафтогаз планує зайняти 20% на ринку постачань газу населенню

Очікують прихід міжнародних компаній

Нафтогаз планує зайняти 20% на ринку постачань газу населенню
Фото: УНІАН

Державний Нафтогаз планує зайняти мінімум 20-відсоткову частку на ринку постачань газу населенню, відкриття якого очікується з 1 липня 2020 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на голову ТОВ «Газопостачальна компанія Нафтогаз України» Максима Рабіновича.

«Ми хочемо зайняти мінімум 20%, але зараз, з огляду на падіння споживання газу, ці плани може бути переглянуто. Багато чого залежатиме від того, коли відкриється ринок, як інші гравці реагуватимуть на скасування ПСО», – зазначає Рабінович.

За його даними, щонайменше дві великих українських компанії протягом одного-трьох років також можуть вийти на роздрібний ринок.

«Ви ж розумієте, який це цікавий кейс для тих, у кого вже є необхідна інфраструктура. Наприклад, є гравець на роздрібному ринку електроенергії, який має наразі велику клієнтську базу… Є телекомунікаційний оператор із клієнтською базою 25 млн користувачів, який теж розглядає можливість заходу в роздрібний газовий сегмент», – підкреслив Рабінович.

Топ-менеджер Нафтогазу з часом очікує виходу на роздрібний ринок торгівлі газом України, що нараховує 12 млн домогосподарств, і зарубіжних гравців.

Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановано з 1 травня 2020 року, але у зв'язку з впровадженням карантину через поширення вірусу COVID-19 терміни було перенесено на два місяці – з 1 липня.

Як повідомлялося, Нафтогаз домовився з Ощадбанком і ПриватБанком про укладення договорів з населенням на поставку газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті