Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
В «Нафтогазі» роз’яснили суть нових санкцій проти «Північного потоку – 2»

В «Нафтогазі» роз’яснили суть нових санкцій проти «Північного потоку – 2»

В НАК вважають, що нові санкції можуть зупинити будівництво газогону

В «Нафтогазі» роз’яснили суть нових санкцій проти «Північного потоку – 2»
фото www.nord-stream2.com/

НАК «Нафтогаз України» прокоментувала внесений до Сенату Сполучених Штатів законопроєкт, яким пропонується розширити санкції проти російського газопроводу «Північний потік – 2». 

Як зазначається в повідомленні,сенатори США Тед Круз, Джин Шагін, Рон Джонсон, Джон Баррассо та Том Коттон подали новий санкційний законопроект «Про уточнення до Закону «Про захист європейської енергетичної безпеки». Розроблений представниками республіканської та демократичної партій, документ унеможливить завершення будівництва газопроводу Північний потік – 2.

Цей законопроект є продовженням ухваленого минулого року в контексті річного оборонного бюджету США Закону «Про захист європейської енергетичної безпеки» (PEESA – the Protecting Europe’s Energy Security Act), яким було запроваджено санкції, спрямовані проти використання суден для глибоководного укладання трубопроводів з метою будівництва «Північного потоку – 2».
«Як і в процесі ухвалення PEESA в 2019 році, «Нафтогаз» зміг надати представникам Конгресу та ключовим особам в адміністрації президента Трампа важливу інформацію про спроможність Росії завершити «Північний потік – 2», зокрема стосовно російських трубоукладальний суден «Академік Черський» та «Фортуна». Вказано у повідомленнні

Законопроектом «Про уточнення до Закону «Про захист європейської енергетичної безпеки» пропонується запровадити санкції проти:

  •  компаній, які залучені до будь-яких «трубоукладальних робіт», що визначаються як «активності, що сприяють трубоукладанню, включно з підготовкою майданчика, облаштуванням траншеї, дослідженням [дна], розміщенням щебню, згинанням, зварюванням, покриттям, опусканням труб та засипанням [траншеї]»;
  • компаній, що надають «послуги з аналізу страхових ризиків, страхування та перестрахуванн» трубоукладальних суден;
  • компаній, що надають «послуги або сприяють технологічній модернізації трубоукладальних суден, встановленню на них зварювального обладнання, їх дооснащенню або швартуванню»;
  • компаній, що надають «послуги тестування, перевірки або сертифікації, необхідні для роботи газопроводу «Північний потік – 2» чи пов’язані з нею». 

Невідкладне ухвалення законопроекту «Про уточнення до Закону «Про захист європейської енергетичної безпеки» може остаточно зупинити реалізацію небезпечного для Європи проєкту, вважають в НАК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті