Уряд підписав меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії

Уряд підписав меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії

Тариф для СЕС знижується на 15%, для ВЕС на 7,5%

Уряд підписав меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії
Фото: пресслужба Кабміну

Кабінет міністрів України 10 червня, підписав меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Про це повідомляється на веб-сайті уряду у середу.

«Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації зелених тарифів, що передбачає їх зменшення. Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, зі свого боку українська влада бере зобов’язання вживати усіх заходів для забезпечення своєчасної поточної оплати ДП «Гарантований покупець» та погашенню наявної заборгованості перед виробникам ВДЕ, які прийняли умови реструктуризації.

Документ підписали прем’єр-міністр Денис Шмигаль, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, відповідальні особи Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації.

У повідомленні також зазначається, що українська влада бере зобов’язання визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики та забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.

Крім того, відповідно до меморандуму, посилюється відповідальність виробників ВДЕ за незбалансоване виробництво електроенергії. Також виробники ВДЕ приймають умови обмеження строків введення в експлуатацію нових об’єктів за «зеленим» тарифом. Зокрема, з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах.

«Ми за те, щоб будувалась зелена енергетика і з часом така енергія була найбільше розповсюджена, як найбільш чиста. Але нам важливо, скільки вона буде коштувати. Якщо ціна електроенергії, що буде вироблятися на нових СЕС, буде визначатися уже на аукціонах, не буде високого тарифу», – цитується у повідомленні голова уряду.

Прем’єр висловив впевненість, що до перших двох асоціацій «зеленої» енергетики приєднаються і інші інвестори та виробники.

Як повідомлялося, сукупний борг державного підприємства «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел складає 14 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті