Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку на кордоні з Південною Кореєю

КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку на кордоні з Південною Кореєю

Це крок назад у намаганні налагодити співпрацю між двома країнами

КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку на кордоні з Південною Кореєю
фото kremlin.ru

Міністерство об'єднання Республіки Корея у вівторок підтвердило інформацію про те, що КНДР підірвала міжкорейський офіс зв'язку в місті Кесон. Його відкрили у вересні 2018 роки для зміцнення співпраці на тлі потепління відносин між двома країнами, передає Reuters.

 «КНДР о 14.49 за місцевим часом здійснила підрив будівлі міжкорейського офісу зв'язку в Кесоні», – йдеться в заяві.

Центральне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило, що офіс зв'язку, закритий з січня через поширення коронавірусу, був «на превеликий жаль, зруйнований величезним вибухом».

Південна Корея також повідомила, що офіс був підірваний. Згідно з повідомленнями південнокорейських ЗМІ, вибух був гучним, а над Кесоном піднявся дим.

Південнокорейське військове джерело повідомило, що ознаки майбутнього знесення будівлі з'явилися раніше у вівторок, і південнокорейські військові спостерігали за вибухом в прямому ефірі.

Напруженість на Корейському півострові зросла в останні дні. Пхеньян погрожував розірвати зв'язки з Сеулом і вжити відповідних заходів щодо листівок, в яких містяться повідомлення з критикою на адресу північнокорейського лідера Кім Чен Ина, в тому числі за порушення прав людини.

Міжкорейський офіс зв'язку був аналогом посольства для обох країн. Його знищення – великий крок назад для зусиль президента Південної Кореї Мун Чже Іна щодо залучення КНДР до співпраці, зазначає агентство.

Офіс був створений в 2018 році в рамках ряду проектів, спрямованих на зниження напруженості у відносинах між двома Кореями. Коли він функціонував, у будівлі працювали десятки чиновників з обох сторін.

Раніше повідомлялося, що КНДР заблокувала будь-який зв'язок з Південною Кореєю, причиною стали звинувачення в поширенні агітаційних листівок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті