Аеропорт «Київ» відкрився попри карантин

Аеропорт «Київ» відкрився попри карантин

Вночі 16 червня аеропорт прийняв перший за три місяці рейс

Этот материал также доступен на русском
Аеропорт «Київ» відкрився попри карантин
фото www.facebook.com/airportkiev

Аеропорт «Київ» (Жуляни) увечері 16 червня відновив обслуговування міжнародних регулярних рейсів після 3-місячної перерви. Як повідомляє галузеве видання avianews.com, першим прйнятим рейсом став Embraer 175 «Белавіа» з Мінська о 23:27.

Це сталося після того, як повітряні ворота достроково скасували повідомлення льотному складу NOTAM A1943 / 20, яке закривало аеропорт для міжнародних польотів до 2:59 17 червня через постанови уряду №392 від 20 травня.

Згідно з цим документом, підприємство могло відновити роботу тільки після пом'якшення карантину в Києві, проте цього не відбувалося через високий рівень захворюваності на COVID-19 в столиці.

В результаті міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відповідає за прийняття рішення про ослаблення карантину, проситиме зробити виключення для аеропортів.

Джерело видання повідомило, що комісія прийняла таке рішення 16 червня, що могло стати формальною підставою для Жулян відновити прийом міжнародних регулярних рейсів.

За даними табло аеропорту 17 червня звідси повинні відбутися вильоти «Белавіа» в Мінську і Wizz Air до Кракова, Варшави, Дортмунд, Лондон, Будапешт, Меммінген, Таллінн і Копенгаген.

Раніше рейси Wizz Air з'явилися в графіку аеропорту «Бориспіль» на 17 червня, і avianews.com підтвердили в прес-службі повітряних воріт, що планують їх обслужити.

Тепер вони можуть відбутися з аеропорту «Київ», проте не в повному обсязі. Це пов'язано з рішенням польського уряду від 16 червня. Воно заборонило прийом міжнародних рейсів до 30 червня. Виняток зроблено для рейсів з країн ЄС, Швейцарії, Норвегії, Ісландії, при цьому польоти з Великобританії, Швеції та Португалії заборонені.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті