«Укртатнафта» оголосила «рішучий бій» за енергонезалежність від Росії
Війна продовжується не тільки на Донбасі, а й в енергетичному секторі також

ПАТ «Укртатнафта» виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який переважно імпортується з РФ. Про це компанія повідомила у прес-релізі.
Також зазначається, що 21 січня 2020 року три національних товаровиробники – ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «Укрнафта» та АТ «Укргазвидобування» – подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів стосовно субсидованого російського імпорту дизельного палива і скрапленого газу.
Як вказує компанія, захисники російського імпорту «підняли інформаційний ґвалт» та намагаються відволікти суспільство від фактів, а саме:
1. Згадані компанії наполягають на захисті тільки від російського товару. Їхні скарги не стосуються імпорту з Білорусі, Литви, Польщі, танкерних поставок, які здійснюють всі учасники ринку.
2. Якщо постачальники російського пального піднімуть ціни на суму мита, вони будуть неконкурентними по відношенню до інших. Мито вводиться не для підняття цін, а для направлення в український бюджет тих пільг, надприбутків і субсидій, які отримують російські виробники від РФ для завоювання ринку України неконкурентним шляхом.
3. Факт нелегітимного субсидування виробників у РФ був доведений. Департамент захисту національного товаровиробника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у своєму звіті дійшов цього висновку.
«Тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, згідно із законом України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», зобов’язана розпочати розслідування і вивчити факти», – вважають у компанії.
«Ми готові підписувати контракти на постачання дизельного палива з металургами, аграріями, мережами АЗС на існуючих зараз умовах, незалежно від того, чи буде мито на російські нафтопродукти , чи ні. І, таким чином, відповісти на ті звинувачення, що публікують захисники інтересів Росії на нашому ринку. Ми вважаємо, що ситуація з розглядом нашої скарги – це дуже показова справа. Це тест на здатність Держави обрати стратегію розвитку, в котрій Україна буде захищена від війни, що продовжується не тільки на Донбасі, а й в енергетичному секторі також», – сказано в прес-релізі.
Більше про це в матеріалі Mind «Формула (не)любові: якими перекосами та махінаціями обростає енергонезалежність України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].