«Укртатнафта» оголосила «рішучий бій» за енергонезалежність від Росії

«Укртатнафта» оголосила «рішучий бій» за енергонезалежність від Росії

Війна продовжується не тільки на Донбасі, а й в енергетичному секторі також

«Укртатнафта» оголосила «рішучий бій» за енергонезалежність від Росії
фото DR

ПАТ «Укртатнафта» виступила з ініціативою скасувати пільги на скраплений газ, який переважно імпортується з РФ. Про це компанія повідомила у прес-релізі.

Також зазначається, що 21 січня 2020 року три національних товаровиробники – ПАТ «Укртатнафта», ПАТ «Укрнафта» та АТ «Укргазвидобування» – подали спільну скаргу щодо впровадження компенсаційних заходів стосовно субсидованого російського імпорту дизельного палива і скрапленого газу.

Як вказує компанія, захисники російського імпорту «підняли інформаційний ґвалт» та намагаються відволікти суспільство від фактів, а саме:

1. Згадані компанії наполягають на захисті тільки від російського товару. Їхні скарги не стосуються імпорту з Білорусі, Литви, Польщі, танкерних поставок, які здійснюють всі учасники ринку.

2. Якщо постачальники російського пального піднімуть ціни на суму мита, вони будуть неконкурентними по відношенню до інших. Мито вводиться не для підняття цін, а для направлення в український бюджет тих пільг, надприбутків і субсидій, які отримують російські виробники від РФ для завоювання ринку України неконкурентним шляхом.

3. Факт нелегітимного субсидування виробників у РФ був доведений. Департамент захисту національного товаровиробника Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у своєму звіті дійшов цього висновку.

«Тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, згідно із законом України «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», зобов’язана розпочати розслідування і вивчити факти», – вважають у компанії.

«Ми готові підписувати контракти на постачання дизельного палива з металургами, аграріями, мережами АЗС на існуючих зараз умовах, незалежно від того, чи буде мито на російські нафтопродукти , чи ні. І, таким чином, відповісти на ті звинувачення, що публікують захисники інтересів Росії на нашому ринку.  Ми вважаємо, що ситуація з розглядом нашої скарги – це дуже показова справа. Це тест на здатність Держави обрати стратегію розвитку, в котрій Україна буде захищена від війни, що продовжується не тільки на Донбасі, а й в енергетичному секторі також», – сказано в прес-релізі.

Більше про це в матеріалі Mind «Формула (не)любові: якими перекосами та махінаціями обростає енергонезалежність України».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло