Верховний суд визнав неправомірним виведення з ринку банку «Фінансова ініціатива» – Бахматюк

Верховний суд визнав неправомірним виведення з ринку банку «Фінансова ініціатива» – Бахматюк

Суд скасував відповідну постанову НБУ

Верховний суд визнав неправомірним виведення з ринку банку «Фінансова ініціатива» – Бахматюк
Олег Бахматюк
Фото: УНІАН

Верховний суд 17 червня визнав неправомірним виведення з ринку банку «Фінансова ініціатива». Про це повідомляється на веб-сайті групи компаній «Укрлендфармінг» у четвер з посиланням на заяву власника групи Олега Бахматюка.

«Верховний суд виніс остаточне рішення, яким підтвердив незаконність  рішень правління Національного банку України  щодо виведення банку «Фінансова Ініціатива» з ринку. Суд визнав дії НБУ протиправними та скасував постанову правління Нацбанку. Ми боролись за справедливість 5 років», – зазначається у повідомленні.

«Рішення тодішнього керівництва НБУ, яке приймало таке неправомірне рішення, було злочинним… Вочевидь те, що називали «чисткою», було насправді економічно необґрунтованою ампутацією банківської системи, яка перетворилась з важливого інструменту кредитування економіки в інструмент обслуговування спекулятивних операцій», – додається у повідомленні.

У повідомленні нагадується, що основним аргументом НБУ щодо визнання банку «Фінансова Ініціатива» неплатоспроможним було невиконання банком зобов’язань за кредитами рефінансування НБУ у розмірі 1977,8 млн грн, або 13,1% всіх зобов’язань банку, в заставі якого були облігації внутрішньої державної позики. 

Проте, згідно з повідомленням, суд встановив, що на момент віднесення до категорії неплатоспроможних дані зобов’язання банку «Фінансова Ініціатива» були повністю погашенні в результаті списання НБУ застави ОВДП за заниженою ціною.

Активи банку на дату введення тимчасової адміністрації складали 15,3 млрд грн.

Як повідомлялося, раніше у червні Бахматюк сподівався на закриття кримінальної справи проти нього після рішення Печерського районного суду Києва щодо скасування відповідного рішення колишнього заступника генерального прокурора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті