Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Росія опустилася з першого на п’яте місце за поставками газу в Туреччину

Росія опустилася з першого на п’яте місце за поставками газу в Туреччину

Анкара все частіше закуповує газ в Азербайджану та Ірану

Росія опустилася з першого на п’яте місце за поставками газу в Туреччину
фото Shutterstock

Росія опустилася на п'яте місце в списку найбільших постачальників газу в Туреччину з першого місця роком раніше, передає Прайм з посиланням на матеріали турецького енергетичного регулятора EPDK.

Так, в березні-2020 частка РФ з експорту газу на турецький ринок впала до 9,9% (389,7 млн кубометрів), хоча роком раніше досягала 33% (1,4 млрд кубометрів), вказувалося в звіті.

У звітний період Росію за трубопровідним постачанням газу до Туреччини обійшли Азербайджан (частка – 23,5%) і Іран (14,2%), а за постачанням скрапленого природного газу (СПГ) – Катар (20%) і Алжир (13,7%).

За підсумками I кварталу нинішнього року Туреччина скоротила прийом російського газу на 17% порівняно з відповідним періодом минулого року до 3,757 млрд кубічних метрів.

Тим часом ряд турецьких компаній накопичили заборгованість перед «Газпромом» у розмірі близько $2 млрд, вказували на минулому тижні джерела газети Wall Street Journal.

«Ряд турецьких компаній накопичили борг в розмірі близько $2 млрд перед російським державним енергетичним гігантом ПАТ «Газпром», – зазначало видання.

Сім приватних компаній, які уклали довгострокові контракти щодо закупівлі великих обсягів газу у «Газпрому» з умовою «бери або плати», в минулому році за фактом відібрали менше 15% від узгоджених обсягів і не змогли виконати свої платіжні зобов'язання, повідомили співрозмовники газети. Зараз ці компанії ведуть переговори з «Газпромом», намагаючись вирішити ситуацію без судових розглядів.

Як повідомлялося, Азербайджан має намір потіснити Росію на газовому ринку Європи, поставки в Європу здійснюватимуться по Південному газовому коридору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті