Азербайджан має намір потіснити Росію на газовому ринку Європи

Азербайджан має намір потіснити Росію на газовому ринку Європи

Поставки в Європу здійснюватимуться по Південному газовому коридору

Азербайджан має намір потіснити Росію на газовому ринку Європи
фото www.flickr.com/photos/bp_images/42323543054/

Азербайджан приготувався почати поставки власного газу до Європи і таким чином потіснити російське паливо. Про це заявив президент країни Ільхам Алієв, передає OilExp.

«Близько 15 років Азербайджан є надійним постачальником нафти на європейські ринки. Найближчим часом ми почнемо поставляти в країни – члени Європейського союзу природний газ », – зазначив Алієв.

За його словами, поставки будуть здійснюватися по Південному газовому коридору (ПГК) протяжністю 3500кілометрів, будівництво якого ініціював і фінансував Баку.

ПГК проходить від Азербайджану через територію Грузії, Туреччини, Греції та Албанії до південних регіонів Італії. Газопровід поки не введений в експлуатацію, терміни початку поставок не уточнюються. Очікується, що його пропускна спроможність складе 16 млрд кубометрів на рік.

Нагадаємо: експерти прогнозують, що Росію чекають нові проблеми на газовому ринку. Зріджений газ поступово видавлює російський з європейського ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло