Італійці покривать льодовик гігантськими білими простирадлами, щоб сповільнити його танення

Італійці покривать льодовик гігантськими білими простирадлами, щоб сповільнити його танення

Льодовик Presena втратив більше третини свого обсягу з 1993 року

Італійці покривать льодовик гігантськими білими простирадлами, щоб сповільнити його танення
фото APF

Щоліта льодовик Presena в Альпах на півночі Італії місцеві екологи захищають від сонця величезними світловідбиваючими білими брезентами, які блокують сонячне проміння. Про це пише The Guardian.

На кордоні між регіонами Ломбардія і Трентіно-Альто-Адідже робочі розгортають простирадла в довгі смуги, покриваючи територію на висоті 2700-3000 метрів.

Вони методично рухаються вниз по горі під ясним блакитним небом, щоб натягнути покриття, і зшивають простирадла разом, щоб теплі протяги не прослизли під ними. Мішки з піском виступають в якості якоря проти вітру.

Завдяки цим діям альпійський лід захищений від глобального потепління. Льодовик Presena втратив більше третини свого обсягу з 1993 року.

«Льодовик постійно зменшується, тому ми покриваємо якомога більшу його частину», – пояснює Давид Паніцці, він очолює компанію Carosello-Tonale, яка виконує цю роботу.

З 2008 року, коли почався проект, він покрив близько 30 000 кв. м, а тепер його команда покриває ще 100 000 кв.м

Покриття – це «геотекстильні брезенти, які відбивають сонячне світло, підтримують температуру нижчу, ніж зовнішня, і, таким чином, зберігають якомога більше снігу», розповів він.

«Існують системи покриття льодовиків, подібні до наших на кількох австрійських льодовиках, але там поверхня, покрита брезентом, набагато менша», – каже Паніцці.

Брезенти австрійського виробництва коштують до 400 євро кожен, і їх розміщення займає шість тижнів – і ще шість тижнів, щоб зняти їх, перш ніж настане зима.

«Коли ми знімаємо їх у вересні і бачимо, що вони зробили свою роботу, ми відчуваємо гордість», – каже Франко Дель Перо, який керує операцією.

Нагадаємо, через зміни клімату температура за Полярним колом на 20 градусів перевищила норму і сягнула +38 С.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло