Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
РФ готується розіграти нафтову п'єсу за сценарієм американських сланцевих компаній – Reuters

РФ готується розіграти нафтову п'єсу за сценарієм американських сланцевих компаній – Reuters

Росія планує набурити велику кількість нових свердловин, залишити їх незакінченими та чекати відновлення попиту

РФ готується розіграти нафтову п'єсу за сценарієм американських сланцевих компаній – Reuters
фото www.flickr.com/photos/cordjohnsoncoenergy/16037537527

Один з найбільших світових виробників нафти – Росія – планує пробурити тисячі нових нафтових свердловин, залишивши їх незакінченими. Це, як вдалось дізнатись Reuters, дозволить Москві швидко відновити нафтовидобуток, коли попит відновиться після пандемії коронавірусу.

РФ, вочевидь, запланувала застосувати досвід конкурентів, які видобувають сланцеву нафту в США. Вони зазвичай готують, але не вводять в експлуатацію свердловини до тих пір, поки ціна на нафту не досягне потрібного рівня.

Низькі ціни на нафту не стимулюють компанії бурити більше свердловин, тому російська влада планує заохотити буріння через пільгові кредити, в межах яких нафтокомпанії отримають 400 млрд рублів на формування фонду незакінчених свердловин.

Заступник міністра енергетики Павло Сорокін, колишній нафтогазовий аналітик американського інвестбанку Morgan Stanley, розповів Reuters, що підтримка нафтогалузі в умовах зниження попиту на буріння дозволить зберегти компетенцію і кадри, а також створити необхідний фонд незакінчених свердловин, готових до запуску в момент, коли з'явиться необхідність у нарощуванні видобутку.

Аналітики наголошують, що у США тимчасово законсервовану свердловину легко повернути в роботу, якщо її закриття не перевищило два місці. Погодні умови в РФ – це головна причина, по якій запуск свердловини є дорожчим і тривалішим, ніж в Саудівській Аравії.  До того ж, саме їх буріння в РФ є дорожчим, ніж в США чи Саудівській Аравії. На додачу до цього для Росії велику роль відіграє сезонність, адже основні вантажі можна доставити по суші тільки взимку – влітку річки і болота роблять наземну логістику важко здійснюваною. Крім того, нафта в РФ залягає на більшій, ніж в Саудівській Аравії глибині, а самі поклади мають більш низьку проникність

Міністр енергетики Новак сказав раніше, що компанії будуть бурити свердловини протягом 2 років до закінчення угоди, яка закінчується в квітні 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті