З'явилася найбільш детальна карта викидів шкідливих часток по всьому світу з 1998 року
В Індії проблеми із забрудненням виявилися найгіршими

Вчені з США представили детальну карту викидів частинок PM2.5 за останні 20 років. Ці частинки накопичуються в організмі і з часом можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, пише HighTech.
Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі об'єднали дані з кількох супутників і наземних моніторів, а потім використовували комп'ютерне моделювання для складання всеосяжної карти викидів у всьому світі. Дані охоплюють період з 1998 по 2018 рік, представляючи поточну картину стану якості повітря у всьому світі.

«Попередні дослідження, які вивчали довгострокові викиди шкідливих речовин і частинок PM2.5, не використали такий масив даних, – відзначили дослідники. – Однак старіші дані самі по собі не можуть відобразити результати багатьох програм, спрямованих на стримування забруднення».
Так вчені з'ясували, що в Китаї значне зниження рівня забруднення пов'язане зі стратегією місцевого уряду, прийнятого в 2011 році. В Індії ж проблеми із забрудненням виявилися гіршими – дослідники зафіксували там стійке зростання частинок PM2,5.
Дослідники пояснили, що ці крихітні частинки виникають через діяльність людини – в тому числі через виробничі процеси, вихлопні гази автомобілів і використання дров'яних печей. Ці частинки несуть великий ризик для людей, які страждають на астму або інші захворювання дихальних шляхів. У довгостроковій перспективі ці частинки небезпечні і для людей без захворювань.
«PM2.5 є однією з основних проблем охорони здоров'я в усьому світі, – зазначила Мелані Хаммер, дослідник в лабораторії Рендалла Мартіна в інженерній школі McKelvey. – Дуже важливо отримати точну оцінку впливу на здоров'я і дані про забруднення».
Вчені додали, що їм потрібно уточнювати дані карти в кількох країнах. За їхніми даними, Північна Америка, Європа і Китай мають великі системи моніторингу, проте в деяких країнах «вони практично відсутні», тому «чисті» місця на карті не означають, що з екологією там все добре, а лише що немає даних про забруднення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].