Захворіло у світі
11,279,465
Померло у світі
531,056
Вилікувалось у світі
6,069,717
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
З'явилася найбільш детальна карта викидів шкідливих часток по всьому світу з 1998 року

З'явилася найбільш детальна карта викидів шкідливих часток по всьому світу з 1998 року

В Індії проблеми із забрудненням виявилися найгіршими

З'явилася найбільш детальна карта викидів шкідливих часток по всьому світу з 1998 року
фото Shutterstock

Вчені з США представили детальну карту викидів частинок PM2.5 за останні 20 років. Ці частинки накопичуються в організмі і з часом можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, пише HighTech.

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі об'єднали дані з кількох супутників і наземних моніторів, а потім використовували комп'ютерне моделювання для складання всеосяжної карти викидів у всьому світі. Дані охоплюють період з 1998 по 2018 рік, представляючи поточну картину стану якості повітря у всьому світі.

З'явилася найбільш детальна карта викидів шкідливих часток по всьому світу з 1998 року
Martin Lab

«Попередні дослідження, які вивчали довгострокові викиди шкідливих речовин і частинок PM2.5, не використали такий масив даних, – відзначили дослідники. – Однак старіші дані самі по собі не можуть відобразити результати багатьох програм, спрямованих на стримування забруднення».

Так вчені з'ясували, що в Китаї значне зниження рівня забруднення пов'язане зі стратегією місцевого уряду, прийнятого в 2011 році. В Індії ж проблеми із забрудненням виявилися гіршими – дослідники зафіксували там стійке зростання частинок PM2,5.

Дослідники пояснили, що ці крихітні частинки виникають через діяльність людини – в тому числі через виробничі процеси, вихлопні гази автомобілів і використання дров'яних печей. Ці частинки несуть великий ризик для людей, які страждають на астму або інші захворювання дихальних шляхів. У довгостроковій перспективі ці частинки небезпечні і для людей без захворювань.

«PM2.5 є однією з основних проблем охорони здоров'я в усьому світі, – зазначила Мелані Хаммер, дослідник в лабораторії Рендалла Мартіна в інженерній школі McKelvey. – Дуже важливо отримати точну оцінку впливу на здоров'я і дані про забруднення».

Вчені додали, що їм потрібно уточнювати дані карти в кількох країнах. За їхніми даними, Північна Америка, Європа і Китай мають великі системи моніторингу, проте в деяких країнах «вони практично відсутні», тому «чисті» місця на карті не означають, що з екологією там все добре, а лише що немає даних про забруднення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті