Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Сенатори наполягають на внесенні санкцій проти «Північного потоку – 2» до оборонного бюджету

Сенатори наполягають на внесенні санкцій проти «Північного потоку – 2» до оборонного бюджету

Це дозволить процес їхнього прийняття, до того Трамп навряд чи накладатиме вето на цілий проєкт військового бюджету

Сенатори наполягають на внесенні санкцій проти «Північного потоку – 2» до оборонного бюджету
фото www.nord-stream2.com/

Американські сенатори Тед Круз, Джинн Шейхін, Джон Баррассо, Рон Джонсон і Том Коттон запропонували включити додаткові санкції відносно газопроводу «Північний потік – 2 в проєкт оборонного бюджету США на 2020/2021 фінансовий рік, який почнеться 1 жовтня.

Як повідомляє «РБК», їхня пропозиція з'явилася в числі 529 сенатських поправок в 1000-сторінковий проєкт військового бюджету, підготовлений в Сенаті.

Така тактика дозволить прискорити можливе прийняття обмежень, оскільки військовий бюджет гарантовано затверджується щорічно восени (рідше на початку зими) на відміну від простого законопроєкту, який розглядається набагато довше. До того ж, президент США з меншою ймовірністю зможе накласти вето на величезний проєкт військового бюджету (хоча в даному випадку адміністрація США поділяє позицію проти Nord Stream 2). У минулому році Круз і Шейхін вдалися до тієї ж тактики, і успішно: законопроект з першими санкціями щодо газопроводу був прийнятий в складі військового бюджету.

Нова поправка Круза – Шейхін розширить сферу дії потенційних санкцій щодо суден, які безпосередньо «укладають труби» на глибині від 30,5 м для газопроводів «Північний потік – 2» або «Турецький потік», на судна, які «укладають труби або займаються трубоукладальною діяльністю »(на тій же глибині). Під такою діяльністю маються на увазі зокрема «підготовка місця укладання, риття траншей для труб, землевпорядні роботи, засипка каменів, гнучка й зварювання труб» і т.д.

Санкції (у вигляді блокування активів в юрисдикції США) можуть бути введені:

  • проти іноземних осіб, компаній і їх менеджерів, які надають послуги з «андеррайтингу [оцінці страхових ризиків], страхування або перестрахування судів», що беруть участь в прокладці труб для Nord Stream 2;
  • проти постачальників послуг і об'єктів для «технологічної модернізації або установки зварювального обладнання, модифікації або дообладнання судів, з'єднання суден [в тандеми]»;
  • проти тих, хто надає послуги по «тестування, інспекції та сертифікації», необхідні для експлуатації газопроводу.

Як відомо, будівництво «Північного потоку – 2» було припинено через санкції США щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року.

Нагадаємо: наприкінці травня посол США в Німеччині Річард Гренелл підтвердив інформацію щодо планів США ввести нові санкції проти проєкту магістрального газопроводу з РФ в ФРН «Північний потік – 2». 

Між тим, Німеччина пригрозила США митами на американський газ через санкції проти «Північного потоку 2». В уряді Німеччини остерігаються, що нові санкції США проти «Північного потоку – 2» можуть торкнутися не тільки німецьких приватних компаній, але і державних відомств.

 В Кремлі заявили, що санкції США не стануть на заваді завершенню газопроводу.  

Німецьке видання Der Welt днями повідомило, що у «Газпрому» , який є єдиним акціонером оператора проекту Nord Stream 2 є можливість завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2», не побоюючись санкцій США

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті