Німеччина вважає, що санкції США проти «Північного потоку 2» торкнуться держструктур

Німеччина вважає, що санкції США проти «Північного потоку 2» торкнуться держструктур

Законопроект передбачає санкції проти адміністративно-технічних дій державних відомств

Німеччина вважає, що санкції США проти «Північного потоку 2» торкнуться держструктур
фото DR

В уряді Німеччини остерігаються, що нові санкції США проти «Північного потоку-2» можуть торкнутися не тільки німецьких приватних компаній, але і державних відомств. Про це вказано в документі міністерства економіки ФРН, пише Коммерсант з посиланням на газету Frankfurter Allgemeine.

Американський законопроект передбачає санкції «для всіх компаній», зайнятих в будівництві російського газопроводу. Також він передбачає обмеження «всіх послуг, таких як перевірки, інспекції або сертифікація», які необхідні для експлуатації «Північного потоку-2».

У Мінекономіки Німеччини побоюються, що за цими формулюваннями стоять «санкції проти адміністративно-технічних дій державних відомств у зв'язку з будівництвом або експлуатацією трубопроводу».

«Було б несподівано, якби санкції були також направлені проти влади дружніх урядів або навіть проти самих цих урядів», – йдеться в документі, який цитує видання.

Законопроект про розширення санкцій щодо газопроводу «Північний потік-2» був внесений на розгляд Сенату Конгресу США на початку червня. Документ передбачає внесення до чорного списку страхових компаній, які обслуговують задіяні в прокладанні труб судна.

Як повідомлялося, санкції США проти компаній, які надають послуги з укладання «Північного потоку-2», були введені в кінці 2019 року. Через це підрядники відмовилися добудовувати останню ділянку газопроводу.

Однак за словами міністра енергетики Олександра Новака, Росія зможе самостійно добудувати газопровід. Судно, яке здатне це зробити, – трубоукладач «Академік Черський» – вийшло в цьому році з Находки в Балтійське море.

Нагадаємо, Німеччина пригрозила США митами на американський газ через санкції проти «Північного потоку 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло