США запланували нові санкції проти «Північного потоку – 2»

США запланували нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Цю інформацію підтвердив посол США в ФРН та наголосив, що санкції підтримують усі партії

США запланували нові санкції проти «Північного потоку – 2»
фото www.nord-stream2.com/

Посол США в Німеччині Річард Гренелл підтвердив інформацію щодо планів США ввести нові санкції проти проєкту магістрального газопроводу з РФ до ФРН «Північний потік – 2». Про це чиновник розповів у своєму прощальному інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt.

«Нові санкції знаходять схвалення всіх партій ... Попри виборчу кампанію, процес прийняття законопроєкту може бути дуже швидким», – заявив він.

«Американці уже давно занепокоєні німецьким імпортом російського газу. Передусім, вони вели боротьбу з газопроводом «Північний потік – 2» в Балтійському морі з рішучістю, яку довгий час недооцінювали в федеральному уряді. Наприкінці минулого року США вдалось примусово заморозити його будівництво… з того часу росіяни намагаються самостійно завершити решту трубопроводу. Для цього вони перекинули два кораблі у прибережні води», – йдеться у статті.

Наразі не відомо, якими будуть санкції. Одним з можливих варіантів є впровадження штрафів для компаній, які використовують спеціальне обладнання для обслуговування трубопроводів. Санкції проти покупців російського газу також обговорюються у Вашингтоні, повідомляє видання.

Автори матеріалу наголошують, що попри незадоволення, ні ЄС, ні ФРН поки не знайшли ефективного засобу проти американських санкцій.

Будівництво трубопроводу, як відомо, було призупинено наприкінці минулого року.

«Ми змушені шукати нові рішення для прокладення решти 6% нашого трубопроводу», – сказав представник компанії-оператора трубопроводу Nord Stream 2.

З кораблями Allseas укладення решти труб було б справою кількох тижнів, а не місяців. Поки не ясно, чи вдасться завершити «Північний потік – 2» за допомогою російських кораблів «Академік Черський» та «Фортуна». Експерти припускають, що на завершення проєкту власними силами у РФ може піти ще щонайменше п’ять місяців

За словами інсайдерів, як повідомляє видання, «Фортуна» не має системи динамічного позиціювання, яка потрібна владі Данії, для того, щоб мати змогу фіксувати хід трубопроводу з максимальною точністю. «Академік Черський» таку систему має. Однак у лютому данський регулятор дав сигнал про те, що дозволить, щоб судно прокладало труби без відповідної системи, але супроводжувалось іншим кораблем, оснащеним системою позиціювання.

Бундестаг висловлює все більше розчарування діями США. Німецькі чиновники підозрюють, що, в першу чергу, США переслідують свої експортні інтереси, особливо на тлі обвалу цін на газовому ринку через пандемію.

Експерти із зовнішньої політики занепокоєні потенційною шкодою для американсько-німецьких відносин.

«Ми переживаємо найгіршу кризу в трансатлантичних відносинах за багато десятиліть», – заявив Handelsblatt колишній високопоставлений американський дипломат Ніколас Бернс. Однак, він висловив сподівання, що федеральний уряд припинить підтримку трубопроводу, оскільки «Північний потік – 2» є помилкою та тільки збільшить доступ РФ до енергоресурсів в більшій частині Європи».

Нагадаємо: на початку травня стало відомо, що судно-трубоукладач «Академік Черський», яке належить «Газпрому» і може бути використане для завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2», вийшло з Калінінграда і взяло курс на порт Лауффен (Німеччина).

Як повідомлялось, раніше цього місяця уряд Німеччини повідомив, що має намір надавати політичну підтримку компаніям, що працюють над газопроводом «Північний потік-2». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті