Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Закон про нацбезпеку Гонконгу набуде чинності 1 липня

Закон про нацбезпеку Гонконгу набуде чинності 1 липня

Цей закон розкритикували у ЄС, США та інших країнах, оскільки він порушує зобов'язання щодо Гонконгу під час передачі цієї території КНР

Закон про нацбезпеку Гонконгу набуде чинності 1 липня
фото pixabay.com

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників у вівторок, 30 червня, ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу. Про це повідомляє DW із посиланням на китайські ЗМІ.

«За» закон проголосували одноголосно. Текст закону буде оприлюднений пізніше цього ж дня, а чинності він набуде з 1 липня.

Нагадаємо: наприкінці травня Всекитайські збори народних представників схвалили законопроєкт про національну безпеку Гонконгу в обхід місцевого законодавчого органу цієї території. Завдяки цьому документу китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який дотепер вважався автономною територією у складі КНР. 

Як повідомлялось, із критикою цього закону виступили в ЄС, США та інших країнах. Китайську владу звинувачують у порушенні зобов'язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР. Нагадаємо, президент Трамп заявив, що його адміністрація почне відкликати ряд особливих привілеїв, наданих Гонконгу, після того, як Китай прийняв рішення ввести для цієї території нове законодавство про безпеку. За словами Трампа, Гонконг більше не володіє автономією, достатньою для привілейованого ставлення. Він звинуватив Пекін у заміні принципу «одна країна, дві системи» на режим «одна країна, одна система».

У самому Гонконгу законопроєкт викликав регулярні протести населення, що завершувались сутичками з поліцією і арештами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті