Захворіло у світі
11,694,766
Померло у світі
540,157
Вилікувалось у світі
6,353,451
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Компанія TSMC виграє від переходу Apple на власні процесори для комп'ютерів

Компанія TSMC виграє від переходу Apple на власні процесори для комп'ютерів

Повна відмова від чіпів Intel може зайняти близько двох років

Компанія TSMC виграє від переходу Apple на власні процесори для комп'ютерів
фото pixabay.com

Тайванський контрактний виробник напівпровідників TSMC може виграти в результаті нещодавнього рішення Apple про відмову від використання процесорів Intel на користь чіпів власної розробки. Про це заявили аналітики банку Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) у замітці інвесторам, передає Taipei Times, на яку посилається DailyComm.

Apple офіційно оголосила про перехід на власні процесори на своїй щорічній конференції для розробників Worldwide Developers Conference (WWDC). Перші комп'ютери Mac на процесорах Apple Silicon вийдуть на ринок наприкінці 2020 року, а повна відмова від чіпів Intel може зайняти близько двох років.

Виробництвом процесорів Apple Silicon, швидше за все, займеться TSMC. Чіпи будуть виготовлятися із застосуванням 5-нанометрового техпроцесу, вважають аналітики ANZ. Зараз виконанням замовлень Apple зайняті 9 підприємств TSMC на Тайвані і одне в США.

«Ми вважаємо, що рішення [Apple] покращить прогнози щодо обсягів інвестицій і експорту високих технологій Тайванем. Азія залишиться критично важливим регіоном для глобального ланцюжка поставок Apple», – йдеться в замітці ANZ.

За даними фахівців, TSMC спільно з Apple працює над першим 5-нанометровим процесором для нових смартфонів iPhone, вихід яких очікується в другій половині 2020 року. Надалі тайванський чипмейкер зіграє важливу роль і в створенні нових моделей комп'ютерів Mac, переконані в ANZ.

Основним джерелом виручки Apple вважаються смартфони iPhone: за оцінками аналітиків, їх частку припадає близько 55% обороту американської корпорації. Що стосується комп'ютерів, то Mac-пристрої забезпечують близько 10% від сумарного обсягу продажів Apple.

У списку основних постачальників Apple налічується близько 200 виробників з майже трьох десятків країн і регіонів. Найважливіші підприємства, з якими співпрацює американська корпорація, розташовані в Тайвані, Китаї, Японії, Південної Кореї і США. За оцінками ANZ, вони забезпечують близько 83% всіх закупок комплектуючих для Apple.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті