Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
З 1 липня в Україні припиняється держмонополія на виробництво спирту

З 1 липня в Україні припиняється держмонополія на виробництво спирту

Віднині виробляти спирт можуть усі, хто має відповідну ліцензію

З 1 липня в Україні припиняється держмонополія на виробництво спирту
фото: ukrspirt.com

З 1 липня в Україні скасовується державна монополія на виробництво спирту. Віднині виробляти спирт етиловий (в тому числі у якості лікарського засобу), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят, біоетанол можуть суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

Також у законі прописано, що до 1 січня 2024 року імпортують спирт тільки державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це урядом.

З 1 липня 2021 року дозволять введення в експлуатацію і видачу дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

Особи, які придбали майно держпідприємства «Укрспирт», а також підприємства концерну «Укрспирт» або уклали договір в рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, повинні взяти на себе зобов'язання щодо збереження видів діяльності й не менше 70 відсотків штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року, до 1 липня 2021 року.

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року алкогольні напої для реалізації на території України будуть виробляти з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, які мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу.

Закон забороняє брати участь у приватизації та оренді державних підприємств – виробників спирту резидентам держави-агресора та особам і підприємствам, що діють в інтересах агресора.

Нагадаємо, відповідний закон набув чинності 14 грудня 2019 року, після підписання президентом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті