Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
США перехопили дані про грошові перекази росіян Талібану за вбивство американців

США перехопили дані про грошові перекази росіян Талібану за вбивство американців

Росія таємно пропонувала винагороди за вбивства американських військових в Афганістані

США перехопили дані про грошові перекази росіян Талібану за вбивство американців
фото US Army

Американська влада перехопили електронні дані, які свідчать про великі фінансові перекази з банківського рахунку, контрольованого російською військовою розвідкою, на рахунок, пов'язаний з Талібаном. Про це повідомила газета New York Times, пише Голос Америки.

Посилаючись на трьох офіційних осіб, знайомих з розвідданими, газета пише, що ця інформація підтримує висновок про те, що Росія таємно пропонувала винагороди за вбивства солдатів США і коаліції в Афганістані.

Хоча раніше США звинувачували Росію в підтримці Талібану, газета пише, що аналітики, які вивчали інші розвіддані, дійшли висновку, що грошові перекази, найімовірніше, проводилися в рамках програми виплати винагород, про яку розповіли затримані в ході допитів.

Слідчі також ідентифікували поіменно багатьох афганців, пов'язаних з можливою російською операцією, повідомили джерела газети.

У їх числі можливий посередник при розподілі частини коштів, який зараз, як вважається, знаходиться в Росії, зазначає New York Times.

За інформацією Reuters, Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що йому відомо про розвіддані, що стосуються повідомлень про те, що Росія пропонувала талібам винагороду за вбивства американських військових в Афганістані, але відмовився від подальших коментарів.

Відповідаючи на питання про повідомлення в газеті New York Times, міністр оборони сказав: «Щодо питання про повідомлення, які, як мені здається, були в New York Times, все, що я можу сказати, це те, що я знаю про ці розвіддані».

Нагадаємо, кілька днів тому NYT  повідомила, що Росія платила талібам за вбивства американських військових в Афганістані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті