У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту

У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту

Смолію можливо доведеться продовжити роботу на своїй посаді

У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту
Яків Смолій
Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Прийняттю рішення щодо відставки Якова Смолія з посади голови Національного банку України (НБУ) передуватимуть обговорення цього питання у Комітеті з питань податкової та фінансової політики Верховної Ради та на засіданні парламентської фракції «Слуги народу». Про це повідомляється на веб-сайті РБК-Україна з посиланням на голову фінансового комітету парламенту Данилу Гетманцева.

Згідно з повідомленням, Гетманцев не виключає, що Смолію доведеться займати посаду глави Нацбанку і надалі, якщо депутати не підтримають його відставку. 

«У першу чергу потрібно поспілкуватися з головою НБУ. Він буде у Раді, буде доповідати. Після цього Рада має прийняти його заяву про відставку», – цитується він у повідомленні.

У повідомленні вказується, що Гетманцев вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

«Це не поліпшить відносини України і МВФ. Це очевидно… Дуже багато залежить від того, яку позицію займе сам голова НБУ про підстави його звільнення. Дуже неоднозначна інформація прозвучала щодо тиску на нього з боку ОП. Мені здається, що це дуже небезпечна інформація, яка вимагає перевірки», – вважає Гетманцев.

Як повідомлялося, голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через систематичний політичний тиск.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті