У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту

У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту

Смолію можливо доведеться продовжити роботу на своїй посаді

У Раді хочуть заслухати голову НБУ – голова фінкомітету парламенту
Яків Смолій
Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Прийняттю рішення щодо відставки Якова Смолія з посади голови Національного банку України (НБУ) передуватимуть обговорення цього питання у Комітеті з питань податкової та фінансової політики Верховної Ради та на засіданні парламентської фракції «Слуги народу». Про це повідомляється на веб-сайті РБК-Україна з посиланням на голову фінансового комітету парламенту Данилу Гетманцева.

Згідно з повідомленням, Гетманцев не виключає, що Смолію доведеться займати посаду глави Нацбанку і надалі, якщо депутати не підтримають його відставку. 

«У першу чергу потрібно поспілкуватися з головою НБУ. Він буде у Раді, буде доповідати. Після цього Рада має прийняти його заяву про відставку», – цитується він у повідомленні.

У повідомленні вказується, що Гетманцев вважає, що відставка Смолія може вплинути на відносини України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

«Це не поліпшить відносини України і МВФ. Це очевидно… Дуже багато залежить від того, яку позицію займе сам голова НБУ про підстави його звільнення. Дуже неоднозначна інформація прозвучала щодо тиску на нього з боку ОП. Мені здається, що це дуже небезпечна інформація, яка вимагає перевірки», – вважає Гетманцев.

Як повідомлялося, голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через систематичний політичний тиск.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло