Адміністрація морських портів України сплатила понад 5,5 млн грн штрафу

Адміністрація морських портів України сплатила понад 5,5 млн грн штрафу

Штрафу був накладений антимонопольним комітетом за зловживання монопольним становищем впродовж 2017 – 2018 років

Адміністрація морських портів України сплатила понад 5,5 млн грн штрафу
фото: uspa.gov.ua

Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» в повному обсязі сплатило накладений Антимонопольним комітетом України штраф за зловживання монопольним становищем. Про це повідомляється на офіційному порталі антимонопольного комітету України.

Згідно з повідомленням, впродовж 2017 – 2018 років держпідприємство «Адміністрація морських портів України», окрім корабельного збору, стягувало з суден кошти за послуги з оформлення приходу суден в порт, оформлення виходу суден з порту та перевірки суден на відповідність вимогам Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів.

Антимонопольний комітет встановив, що ці послуги вже входили в корабельний збір, тож ДП «АМПУ» не мало підстав для їх стягнення.

Тому в грудні 2019 року Тимчасова адміністративна колегія АМКУ своїм рішенням визнала дії Адміністрації морських портів України порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції. Комітет постановив, що такі стягнення були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку і є зловживанням монопольним становищем. Відповідно до рішення на ДП «АМПУ» було накладено штраф у розмірі 5 мільйонів 530 тисяч гривень.

Нагадаємо, АМКУ не виключає маніпуляцій на ринку електроенергії. В комітеті також допускають що це, серед іншого, може бути обумовлено бездіяльністю НКРЕКУ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті