Інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року – ЄБА

Інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року – ЄБА

Індекс інвестиційної привабливості втратив 0,44 пункти за півроку

Інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року – ЄБА
Фото: pharma.net.ua

Індекс інвестиційної привабливості у першій половині 2020 року склав 2,51 бала з 5-ти можливих і продовжує перебувати в негативній площині. Про це повідомляється на сайті  Європейської бізнес асоціації (ЄБА) у четвер.

Згідно з повідомленням, індекс інвестиційної привабливості втратив 0,44 пункту за пів року.

За даними ЄБА, індекс обраховано на підставі експертного дослідження, проведеного Асоціацією разом з юридичною фірмою Василь Кicіль і Партнери.

«Настрої генеральних директорів суттєво погіршилися. Так, тільки 4% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим, тоді як у попередній хвилі таких було 17%. Більшість, а саме 62% вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, а ще 34% – нейтральним», – підкреслюють у ЄБА.

У повідомленні зазначається, що до традиційних проблем, що негативно впливають на бізнес-клімат, як-то слабка судова система, відсутність зрушень у боротьбі з корупцією та значний вплив тіньової економіки, додалися нові фактори. Зокрема, впровадження обмежувальних заходів через COVID-19, постійні ротації в складі уряду, як наслідок – політична та економічна нестабільність, підвищення податкового тиску, призупинення реформ.

За даними ЄБА, прогнози щодо наступних пів року не є оптимістичними: тільки 15% керівників підприємств сподіваються на поліпшення інвестиційного клімату впродовж наступних шести місяців, тоді як пів року тому таких було 41%.

«44% вважають, що жодних змін не відбудеться, а ще 41% побоюються, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться», – вказується у повідомленні.

У ЄБА також схвильовані ситуацією, що відбувається навколо Нацбанку та його керівництва.
«Тиск на представників НБУ є негативним сигналом для іноземних інвесторів та міжнародних компаній, що працюють в Україні, оскільки ставлять під питання безпеку, справедливість та рівність усіх перед законом в Україні», – вважають в Асоціації.

Індекс інвестиційної привабливості

Інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року – ЄБА

Джерело – ЄБА

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті