Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Зеленський скасував кримінальну відповідальність за кермування у нетверезому стані

Зеленський скасував кримінальну відповідальність за кермування у нетверезому стані

Закон про кримінальну відповідальність за «нетверезе» кермування був чинним всього 1 день

Этот материал также доступен на русском
Зеленський скасував кримінальну відповідальність за кермування у нетверезому стані
Фото: pixabay.com

Президент Володимир Зеленський 2 липня підписав закон, яким скасовується кримінальна відповідальність за керування транспортом у нетверезому стані. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Між тим, закон про кримінальну відповідальність був ухвалений у 2018 році та мав почати діяти з 1 січня 2020 року, однак його вирішили відкласти до 1 липня.

Як відомо, з 1 липня в Україні посилили покарання за водіння транспортних засобів у нетверезому стані. Закон №2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» доповнює Кримінальний кодекс статтею, яка посилює відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передання керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані.

Однак фактично цей закон не працюватиме, оскільки Зеленський підписав новий закон, який замінить старий. У ньому кримінальної відповідальності за «нетверезе» кермування немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті